Verslas

2020.04.22 12:33

Vyriausybė ketina leisti atnaujinti visų parduotuvių darbą

Vyriausybė ketina leisti vėl veikti visoms parduotuvėms, įskaitant ir didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat bus leista turguje prekiauti sodinukais ir augalais.

Tai BNS pranešė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, laikinai einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas. Anot jo, parduotuvėms nebebus taikomas atskiro įėjimo reikalavimas, tačiau jos trurės užtikrinti saugumą ir atstumą tarp žmonių.

Pasak jo, iš esmės tai reiškia, kad darbą galės atnaujinti visos prekybos centruose veikiančios parduotuvės. Turiunčios atskirą įėjimą iš lauko jau galėjo pradėti veikti praėjusią savaitę.

„Iš esmės taip, bet laikantis visų apsaugos priemonių, žmonių srautų reguliavimo, kurios buvo taikomos iki šiol“, – teigė ministras.

Tačiau kol kas, anot ministro, nekalbama apie visišką prekybos leidimą turgavietėse, kur vis dar negalės veikti drabužių ir kitų pramonės prekių prekybos vietos.

„Vienas dalykas, galimybė užtikrinti kontrolę ir atstumus. Supraskime, kad turguje užtikrinti atstumus yra žymiai sudėtingiau nei parduotuvėse, kur yra uždara erdvė ir apsaugos kontrolė ir visa kita. Antras dalykas – rizikos grupės, kurie turguose lankosi – dažniausiai pagyvenę žmonės“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Jis tvirtino, kad visiškas turgaviečių atidarymas bus svarstomas kitame karantino švelninimo etape.

„Buvo bendras sprendimas, kad tai galėtų būti kitame etape. Turgavietės galėtų ruoštis kitam etapui, bet ne dabar“, – sakė ministras.

Naujos verslo atlaisvinimo priemonės svarstytos Vyriausybės COVID-19 komitete trečiadienį.

Spaudos konferencijos metu Valstybės specialiųjų operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga taip pat teigė, kad situacija Lietuvoje yra nebloga, todėl svarstoma daugiau švelninimo priemonių, nors per daug atsipalaiduoti nereikėtų.

„Situacija Lietuvoje nebloga, bet tai neturėtų mūsų visiškai užliuliuoti ir savotiškai pamiršti virusą, kuris yra gyvas“, – sakė jis.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje turėtų pratęsti karantiną dar dviem savaitėms – iki gegužės 11 dienos, kartu sušvelninant jo sąlygas ir leidžiant vėl veikti kai kuriems verslams bei įstaigoms.

„Apskritai apie visišką karantino atšaukimą nekalbama ir tas kontaktų vengimas, masinių renginių draudimas, būriavimosi draudimas išlieka – tai bus paskutiniai dalykai, kurie bus atšaukti. Bet matant, kad situacija gerėja, šiandien Vyriausybė spręs dėl keitimo sąlygų – sporto užsiėmimų, kur nėra grupinio sportas ir kur galima išlaikyti atstumus, taip pat dėl kitų apribojimų sušvelninimo“, – sakė jis.