Verslas

2015.10.14 16:18

A. Butkevičius su B. Komorowskiu aptarė strategiškai svarbių projektų įgyvendinimą

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.14 16:18

Premjeras Algirdas Butkevičius, susitikęs su buvusiu Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu, aptarė strategiškai svarbių projektų – elektros jungties LITPOLINK, dujų jungties GIPL – įgyvendinimo klausimus.

Pasak B. Komorowskio, Rusijos agresija Ukrainoje, be jokios abejonės, yra įspėjamasis signalas visiems Rusijos kaimynams, todėl Lietuva, Lenkija ir kitos regiono šalys turi toliau stiprinti gynybos pajėgumus, didinti NATO integraciją Europos rytuose.

Lietuvos premjeras pažymėjo, kad Lenkijos ir Lietuvos dialogas ir žmonių suartėjimas yra labai svarbus prioritetas, Lietuva yra pasirengusi atvirai diskutuoti visais rūpimais klausimais.

Susitikime dėmesio skirta ir Lietuvoje gyvenančios lenkų tautinės mažumos keliamoms problemoms.

„Mes apie tai buvome kalbėję, kai aš tapau premjeru. Ir atsimenu 2013 m. vasario mėnesio vizitą pas jį, tai mes aiškiai vienas kitą supratome, kiek yra politizuotas klausimas, kiek jis yra realus. Ir išmintingi žmonės, kurie turi loginį mastymą, tai be žodžių daug ką pasako, tai prezidentas Komorowskis yra tas žmogus.

Tam tikras pasiūlymas iš jo pusės buvo išsakytas, kaip Lenkijoje buvo padaryta: kodėl visiškai netoli Lietuvos, Lenkijoje, tam tikri žmonės įsteigė fondus ir ten pritraukė žinomus žmones ir palietė kitų tautų, gyvenančių Lenkijoje, klausimą, ne vien tik lietuvius, bet ir rusus, vokiečius, ir tas klausimas bus sprendžiamas“, – sako A. Butkevičius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt