Verslas

2020.04.22 07:11

Lietuvos banko kasose laikinai bus pradėtos teikti svarbiausios paslaugos

Nuo ketvirtadienio, balandžio 23 dienos, vėl atveriamos Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune. Kol kas, kaip praneša bankas, jos veiks tris dienas per savaitę ir teiks tik svarbiausias paslaugas. Norintieji jomis pasinaudoti turės iš anksto registruotis telefonu. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos banko valdyba.

Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune nuo ketvirtadienio bus teikiamos šios paslaugos: keičiami litai į eurus (tik banknotai); keičiami susidėvėję ir sugadinti eurai (tik banknotai); priimami ekspertizei eurai ir litai; keičiamos eurų monetos.

Keičiant eurų monetas laikinai bus taikomos ir atitinkamos sąlygos. Monetų kiekis nebus ribojamas (anksčiau buvo keičiama ne daugiau nei telpa specialioje vieno litro talpos dėžutėje). Pinigai į kliento nurodytą sąskaitą bus pervesti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų (anksčiau buvo atsiskaitoma grynaisiais pinigais iš karto). Monetas norintys pasikeisti fiziniai ir juridiniai asmenys turės pateikti rašytinį prašymą, jį bus galima užpildyti atvykus į kasą arba iš anksto (prašymo formą netrukus bus paskelbta Lietuvos banko svetainėje).

„Iš atsiliepimų žinodami, kad per daugiau nei mėnesį, kai neveikė mūsų kasos, mūsų klientai sukaupė nemažai monetų, iki pat karantino pabaigos ir dar mėnesį po to neribosime keičiamų monetų kiekio. Rūpindamiesi klientų ir Lietuvos banko darbuotojų sveikata bei siekdami kuo labiau sutrumpinti aptarnavimo laiką, monetas skaičiuosime ne kasose, o monetų tvarkymo patalpoje ir lėšas pervesime į gyventojų ar įmonių nurodytas sąskaitas“, – sako Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

Klientai Lietuvos banko kasose bus aptarnaujami laikantis saugumo ir higienos reikalavimų, pažymima Lietuvos banko pranešime. Gyventojai, ypač priklausantys rizikos grupei dėl koronaviruso, prašomi prieš registruojantis įvertinti šių paslaugų būtinybę, t. y. ar paslaugas būtina gauti neatidėliotinai.

Paslaugos Lietuvos banko kasose teikiamos nemokamai. Iš anksto registruotis galima telefonu (8 5) 268 0906 (darbo valandomis).

Lietuvos banko kasos buvo visiškai uždarytos nuo kovo 16 d. Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną.