Verslas

2020.04.21 18:46

Aiškėja daugiau detalių, kaip gali atrodyti II karantino švelninimo etapas: leistų daugiau pramogų lauke, atvertų net zoologijos sodą

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.21 18:46

Aiškėja detalės, kaip gali atrodyti karantino švelninimo antrasis etapas. Jeigu Vyriausybė pritars, jau kitą savaitę planuojama leisti veikti lauko kavinėms, teikti grožio paslaugas, sportuoti lauke ar eiti į bibliotekas bei muziejus. 

Tai matyti užregistruotame Sveikatos apsaugos ministerijos siūlyme keisti Vyriausybės nutarimą dėl karantino.

Siūloma, kad naujas karantino švelninimo etapas šalyje galėtų prasidėti jau nuo balandžio 29 d. Nuo šios dienos numatoma leisti veikti viešojo maitinimo įstaigoms, aptarnaujant klientus lauko erdvėse.

Taip pat leisti tam tikras grožio paslaugas, tokias kaip plaukų ir nagų priežiūros paslaugas, jeigu paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Numatomas ir leidimas prekiauti augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai turgavietėse. Taip pat organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.

Naujai užregistruotame projekte siūloma leisti laisvalaikio užsiėmimus atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, vandenlenčių parkuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Taip pat būtų leidžiamas pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštų), parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Taip pat norima leisti sporto užsiėmimus atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Taip pat – atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratybos sporto paskirties pastatuose ir/ar sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Be kita ko, būtų leidžiamas bibliotekų ir muziejų lankymas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

4 etapų valdžios planas dėl karantino švelninimo – kada galėsime nueiti į kirpyklą ar sporto klubą?

Tiesa, minėtose vietose būtų leidžiama lankytis ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Dėl antrojo karantino etapo lengvinimo Vyriausybė spręs trečiadienio posėdyje.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo nuo 16 d. iki balandžio 27 d. Tačiau Vyriausybė trečiadienį jį žada pratęsti iki gegužės 11 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt