Verslas

2020.04.27 18:41

Besitęsiant karantinui, ūkininkai imasi prekiauti ir internetu

„Verslios Lietuvos“ duomenimis, nuo kovo vidurio Lietuvoje įsteigta daugiau nei 80 naujų elektroninių parduotuvių. Didžioji dalis – maisto prekeiviai. Maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad prekybą perkėlus iš turgaviečių į internetą – reikia nepamiršti susitvarkyti ir dokumentus.

Karantinas pakoregavo žmonių apsipirkimo įpročius. Lietuviškus gaminius mėgstantiems pirkėjams teko ieškoti kitų būdų, kaip pasiekti ūkininkus.

„Mes su mama tiesiog lankomės turgeliuose ir stebime ūkininkus, kur vieni atvažiuoja, kur kiti, kokią produkciją turi. Ir dabar, prireikus lindėti namuose, galvojome kaip čia išsisukti, kaip čia neiti į parduotuvę ir kaip viską gauti tą, ką mes mėgstame, tai prisiminiau, kad va yra tokia kaimasinamus.lt. Susiradome sau ūkininką pas kurį pirkdavome“, – pasakoja kaunietė Inga Dagilė.

Platforma „Kaimas į namus“ veikia jau penkerius metus. Joje – per 300 ūkininkų.

„Ji buvo sukurta prieš kurį laiką, tam, kad padėti ūkininkui rasti patį tiesiausią, be tarpininko, kelią link vartotojo. Tam, kad skatinti bendruomeniškumą, tam, kad padėti smulkiajam verslui“, – apie platformą aiškina „Liftfood“ direktorė Aneta Kacėnaitė

„Verslios Lietuvos“ duomenimis, ketvirtadalis per mėnesį įkurtų elektroninių parduotuvių registruotos regionuose, o jos dažniausiai siūlo maisto produktus.

Dešimtmetį ūkininkaujanti Dalia kiaušinius bei triušieną pirkėjams Kupiškyje, Utenoje bei Panevėžyje pristato tiesiai į namus, o informaciją apie produkciją viešina tik internete.

„Aš visą laiką buvau už tai, kad būtų žmonėms, ūkininkams, mažiems ūkiams palankesnės sąlygos pardavinėti savo produkciją, kad būtų galimybė kuo lengviau ir greičiau realizuoti ir tai būtų pastūmėjimas kiekvienam į priekį“, – pabrėžia ūkininkė.

Maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nusprendus produktais prekiauti ir internetu, reikalingi papildomi dokumentai.

„Jeigu subjektas, ar tai būtų ūkininkas, ar tai būtų kitas prekybininkas, nusprendžia keltis į internetinę erdvę, kas labai aktualu, jam tereikia papildyti turimą leidimą. Tai labai paprasta procedūra, atliekama nemokamai, pateikus minimalų skaičių dokumentų ir maksimaliai per 5 darbo dienų terminą“, – aiškina VMVT Maisto skyriaus patarėja Ona Keblienė.

Veiklos aprašyme turi atsirasti įrašas, kad veikla vykdoma ir internetu, taip pat reikia pateikti informaciją apie parduodamų produktų sudėtį.