Verslas

2020.04.21 16:45

„Geco Investicijoms“ ir „Idex Nordic“ leista steigti bendrovę

BNS 2020.04.21 16:45

Verslininko Artūro Rakausko bei „Žabolio ir partnerių“ valdoma bendrovė „Geco Investicijos“ ir Prancūzijos energetikos paslaugų kompanijos „Idex International“ valdoma „Idex Nordic“ galės steigti naują įmonę ir įgyti bendrą jos kontrolę, pranešė leidimą išdavusi Konkurencijos taryba.

Pasak jos, planuojama, kad naujai steigiama bendrovė investuos į energetikos projektus ir jų plėtrą. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas kovo 23 dieną.

„Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose“, – rašoma pranešime.

Taryba nurodo, kad „Geco investicijos“ vykdo investicinę veiklą, o su ja susiję ūkio subjektai Lietuvoje investuoja į finansų sektoriaus įmones, nekilnojamojo turto objektus, užsiima prekyba bei kita veikla. Su „Idex Nordic“, kuri vykdo investicinę ir verslo konsultavimo veiklą, susijusios įmonės užsiima energijos iš biomasės gamyba ir prekyba, vysto ir valdo energetikos objektus ir kita.

Pernai spalį „Geco Investicijos“ į Lietuvą įžengusiai Prancūzijos atsinaujinančios energetikos grupei „Idex“ pardavė 40 proc. šilumos tiekėjos „Danpower Baltic“ akcijų (jai liko 10 proc.). Dar 50 proc. akcijų ji įsigijo iš Vokietijos kompanijos „Danpower“. „Danpower Baltic“ pavadinimas pakeistas į „Idex Baltic“.

Šį vasarį skelbta, kad „Idex Baltic“ užbaigė sandorį, kuriuo įsigijo vieną didžiausių Lietuvos biokuro gamybos ir tiekimo įmonių „Pusbroliai“.

Pernai spalį „Pusbrolius“ iš verslininko Gintauto Juškos įsigijo prekybos tinklo „Kesko Senukai“ akcininko Artūro Rakausko valdoma Nyderlanduose registruota investicijų įmonė „Genopas“ ir investicijų bendrovės „Žabolis ir partneriai“ valdoma Nyderlandų „Nunica Holdings“.