Verslas

2020.04.21 14:34

Veryga: nuo koronaviruso nemokamai bus gydomi ir nedrausti gyventojai, nemokėję PSD įmokų

bus svarstoma leisti kirpyklų, manikiūro paslaugas
Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.04.21 14:34

Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga antradienį teigė, kad užsikrėtusieji koronavirusu bus gydomi nemokamai bet kokiu atveju, taigi net tie, kurie nemokėjo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų. Tarp tokių žmonių daugelis yra į šalį atvykusių emigrantų.

„Dar viena naujiena ta, kad privalomuoju sveikatos draudimo (PSD) bus draudžiami, arba tiesiog bus apmokamos tos paslaugos tiems gyventojams, kurie neturi tokio draudimo, iki tol nebuvo drausti, t. y. ir parvykusiems mūsų gyventojams, kurie neturėjo draudimo, jeigu jie bus užsikrėtę koronavirusu. Jiems paslaugos bus apmokamos iš PSD fondo biudžeto. Nes puikai suprantame, kad nepriklausomai nuo draustumo, ar nedraustumo, infekcija turi būti valdoma, žmonės gydomi. O visi finansiniai klausimai bus sprendžiami vėliau, tai yra antro lygio svarbos klausimas “, – sakė jis.

Sveikatos draudimas nutrūksta nemokant PSD įmokų, pavyzdžiui, išvykus iš šalies ilgesniam laikui.

A. Veryga taip pat pranešė, kad bus keičiama tvarka dėl renginių automobiliuose.

„Gavome merų prašymų dėl reikalavimo automobiliuose būti uždarytais langais, nes kyla rizika žmonėms ten sėdint uždarytais langais įsijungus variklius, taip pat yra visokių kitokių nepatogumų. Į tai sureagavome, ir tą tvarką šiek tiek pakoregavome. Jei jie nori sėdėti atvirais langais, tada tarp automobilių turi būti 2 metrų atstumas, naudojamos apsaugoms priemonės. Nes tada nelieka jokio skirtumo. Jei jau žmonės sėdi automobiliuose atvirais langais, tai turi būti taikoma lygiai tokia pati logika [lyg būnant viešoje vietoje]“, – sakė jis.

LRT.lt primena, kad šalyje pradėti rengti renginiai, kviečiantys su automobiliais atvykti žiūrėti kino. Pirmasis toks renginys vyko balandžio 17 d. sostinėje, autokinas jau planuojams ir Kaune. Šių renginių metu visiems dalyviams griežtai draudžiama išlipti iš automobilių. Viename automobilyje gali būti tik po du žmones, išskyrus šeimos narius bei artimus giminaičius. Bilietais į tokius renginius gali būti prekiaujama tik internetu.

Ministras taip pat pažymėjo, kad rytoj Vyriausybė svarstys dėl antrojo karantino švelninimo etapo.

4 etapų valdžios planas dėl karantino švelninimo – kada galėsime nueiti į kirpyklą ar sporto klubą?

A. Veryga sakė, kad jame bus svarstoma atlaisvinti karantino priemones ir grožio salonams bei kirpykloms: „Pirmiausia svarstome apie tokias paslaugas, kur yra galimybė apsisaugoti abiems pusėms, vadinasi, kur galima išvengti aerozolinio plitimo, ir kalbame tiek apie kirpyklų paslaugas, tiek apie manikiūro.“

Paklustas, ar kai baigsis karantinas, gyventojams dar reikės dėvėti kaukes viešose vietose, A. Veryga kol kas negalėjo į tai atsakyti.

„Kol kas yra gal ne mokslinis, bet empirinis pastebėjimas, kad šalys, kuriose kultūriškai įprasta dėvėti šias kaukes viešose vietoje, kam yra tekę keliauti, tai Japonija, Kinija, Korėja, kur turintys net menkiausius simptomus tas kaukes dedasi ir saugo kitus, joms geriau sekasi [suvaldyti koronavirusą]. Tai nedrįsčiau spėlioti ir pasakyti kada reikalavimas dėvėti kaukes gali būti „nuimtas“, vėlgi viskas priklausys nuo to, kaip seksis, tikėtina, kad vėliau tos kaukės bus privalomos tose vietose, kur žmonės kontaktuoja, bet kol kas aš tik spėlioti galiu“, – sakė jis.