Verslas

2015.10.14 11:17

Tarp vertingiausių Baltijos šalyse – trys Lietuvos bendrovės

DELFI.lt2015.10.14 11:17

Vertingiausia Baltijos šalyse 2015 metais pripažinta „Swedbank“ grupė. Grupės vertė per metus padidėjo 22 proc. ir pasiekė 3,9 mlrd. Eur. Tai paaiškėjo Rygoje antrus metus iš eilės paskelbus TOP10 vertingiausių Baltijos šalių įmonių, rašoma kreditų biuro „Creditinfo“ pranešime spaudai.  

Įmones vertino investicinės bankininkystės ir finansų patarėja „Prudentia“ ir „Nasdaq Riga“, bendradarbiaudamos su kreditų biuru „Creditinfo“, rašoma bendrovės

Tarp TOP10 vertingiausių įmonių Baltijos šalyse antra yra SEB grupė, kurios vertė, palyginti su įvertinimu ankstesniais metais, padidėjo 19 proc., pasiekdama 1,9 mlrd. Eur. Trečioje pozicijoje pagal vertę – Estijos „Tallink Grupp“. Pastarosios vertė per metus sumažėjo 12 proc. ir šiuo metu sudaro 1,6 mlrd. Eur.

Pasak pranešimo, aukščiausiai įvertinta tarp Lietuvos bendrovių – „Maxima“ grupė. Grupė sąraše per metus pakilo per vieną poziciją – iš šeštos vietos į penktą. Tarp dešimties didžiausios vertės įmonių Baltijos šalyse pateko dar dvi Lietuvos bendrovės – tai „Lietuvos geležinkeliai“ (7 vieta, 8 vieta pernai) bei „Lietuvos energija“ (8 vieta, 7 vieta pernai).

„Vertingiausios įmonės turi didelį poveikį ekonomikai, jos potencialui ir darbo vietų kūrimui. Žiūrint į lyderes, natūralu, kad sąraše – trys bankai. Finansuodamos verslą bei surinkdamos indėlius iš gyventojų kredito įstaigos atlieka svarbu vaidmenį ūkio vystymuisi. Ryšys tarp finansų įstaigų veiklos ir ūkio padėties yra stiprus. Todėl kartu su ekonomika auga ir finansų įstaigų vertė. Ir priešingai – finansuodamos verslą kredito įstaigos augina BVP vertę“, – pranešime sako Andrius Bogdanovičius, kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius.

Ceremonijoje Rygoje „Prudentia“ ir „Nasdaq Riga“ taip pat dešimtus metus iš eilės paskelbė 101-ą didžiausios vertės Latvijos bendrovę, kurių priešakyje – „Latvenergo“. Antroje vietoje pagal vertę – Latvijos „Swedbank“, kuris iki minimumo sumažino atotrūkį nuo pirmosios vietos.

Pasak pranešimo, „Prudentia“ ir „Nasdaq Riga“ didžiausios vertės Latvijos įmones skelbia nuo 2005 m. Šiemet pirmą kartą įmonės buvo vertinamos bendradarbiaujant su kreditų biuru „Creditinfo“ (Lietuva), „Kreditinformacijas Birojs“ (Latvija) ir E – verslo registru (Estija).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.