Naujienų srautas

Verslas2020.04.20 19:01

Incidentas Kėdainiuose: gyventojai perspėjami dėl gyvsidabrio vandenyje, jį gerti uždrausta

leistina norma viršyta beveik dvigubai; atnaujinta 21.18

Pirmadienio vakarą pranešta apie užterštą pagrindinę Kėdainių miesto vandenvietę, iš kurios tiekiamas geriamasis vanduo miestui ir rajonui.

„Kėdainiams – draudžiama gerti ir maisto gaminimui naudoti miesto vandentiekio vandenį iš čiaupų – jame rasta gyvsidabrio, kuris gerokai viršija leistiną normą. Gyventojai skubiai raginami apsirūpinti geriamuoju vandeniu. Vandens iš čiaupo negalima gerti viso Kėdainių miesto, Vilainių, Pelėdnagių, Keleriškių, Daumantų, Medėkšių, Sirutiškio ir Paobelio gyventojams. Visos šio teritorijos aptarnaujamos iš pagrindinės „Kėdainių vandenų“ Smilgos vandenvietės“, – rašoma pranešime.

Iš šios vandenvietės pagrindinio išleistuvo paimtame vandens mėginyje rasta kur kas didesnė gyvsidabrio norma nei leistina – 1,71 mikrogramo litre (leidžiama yra iki 1,0 µg/l).

Kėdainių meras Tamulis: kol kas situacijos nedramatizuojame

Bemaž prieš valandą Kėdainių rajono savivaldybė iš Maisto ir veterinarijos tarnybos gavo nurodymą kad jai pavaldi bendrovė „Kėdainių vandenys“ skubai stabdytų geriamojo vandens tiekimą maisto naudojimui gyventojams.

„Tiekimas neuždraustas, svarbu, kad maistui nebūtų naudojamas tas vanduo. Kiek įmanoma, gyventojams ši informacija buvo išplatinta“, – BNS sakė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

„Kaip tyčia, čia dar ir tas koronavirusas“, – teigė jis.

Geriamasis vanduo iš čiaupų laikinai negali būti naudojamas maistui, nes kelia didesnę riziką žmonių sveikatai ir gyvybei.

Pats vandens tiekimas visiškai nėra nutraukiamas – buitinėms reikmėms, išskyrus maisto gamybą, vandenį naudoti galima.

„Jeigu rytoj turėsim atsakymą, kuris ten gręžinys, tai iš jo bus sustabdytas vandens tiekimas. Kol kas situacijos nedramatizuojam“, – teigė meras.

Kiek po 19 val. vakaro Kėdainių miesto bei rajono gyventojai į savo mobiliuosius telefonus sulaukė perspėjimų apie užterštą vandenį.

UAB „Kėdainių vandenys“ ėmėsi visų veiksmų, kad nustatytų šio padidėjusio vandens užterštumo rodiklio atsiradimo priežastis ir užkirstų kelią pavojų keliančio vandens naudojimui.

Kaip ir iš kur gyvsidabris pateko į vandenvietę ir kaip juo buvo užterštas gyventojams tiekiamas vanduo, kol kas nenutuokiama.

Vandens tyrimai yra skubiai kartojami. Nauji mėginiai yra paimti ir į laboratoriją išgabenti iš visų septynių minėtos vandenvietės gręžinių. Jų tyrimo rezultatų viliamasi sulaukti rytoj.

Kol nebus gauti atsakymai apie vandens tyrimų rezultatus iš laboratorijų, vandens prašoma negerti ir nenaudoti maisto ruošai.

Vandenį iš vandenvietės vartoja beveik 29 tūkst. gyventojų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad vandenį iš šios vandenvietės vartoja daugiau nei 28 tūkst. vartotojų ir 553 įmonės bei organizacijos.

Tai – ne tik Kėdainių miesto, tačiau ir Daumantų, Paobelio, Vilainių, Pelėdnagių, Sirutiškio, Medekšių ir Keleriškių kaimų gyventojai.

Gyvsidabris yra toksinis vandens saugos rodiklis. Ilgalaikis vandens, kuriame yra didesnės nei nustatyta gyvsidabrio koncentracijos, vartojimas gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi