Naujienų srautas

Verslas2020.04.20 17:55

Naujoje „Amber Grid“ valdyboje – Degutis

atnaujinta 18.09
BNS 2020.04.20 17:55

Gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ akcininkai pirmadienį ketveriems metams išrinko naują bendrovės valdybą.

Joje dirbs penki nariai, tarp kurių yra už geležinkelio projektą „Rail Baltica“ atsakingos bendrovės „RB Rail“ vyriausiasis finansininkas Ignas Degutis. Jis, kaip ir Būsto paskolų draudimo“ direktorius Sigitas Žutautas, bus nepriklausom nariai.

Joje dirba ir trys pagrindinės akcininkės „Epso-G“ atstovai – teisės ir korporatyvinio valdymo direktorė Renata Damanskytė-Rekašienė, finansų direktorius Algirdas Juozaponis ir infrastruktūros direktorius Rimvydas Štilinis.

Valdyboje iki šiol dirbo keturi nariai – A. Juozaponis, R. Štilinis, S. Žutautas ir Nerijus Datkūnas.

Valdybos pirmininką planuojama išrinkti iki mėnesio pabaigos.

„Amber Grid“ dividendų šiemet nemokės

„Amber Grid“ nemokės dividendų už 2019 metus. Taip pirmadienį nusprendė bendrovės akcininkai.

„Atsižvelgiant į 2019 metų rinkos reguliatoriaus priimtą sprendimą 2020 metams bendrovei nustatyti reikšmingai mažesnį leistiną pajamų lygį dėl investicijų grąžos viršijimo ankstesniais metais ir tuo pat metu išaugus lėšų poreikiui investicijoms į dujotiekio su Lenkija GIPL statybą, akcininkų susirinkime buvo pritarta „Amber Grid” valdybos siūlymui uždirbtą pelną palikti bendrovėje“, – rašoma pranešime.

„Amber Grid“ akcininkai patvirtino audituotus 2019 metų veiklos rezulktatus – nuo anksčiau skelbtų preliminarių duomenų jie iš esmės nesiskiria.

Bendrovė kartu su antrine dujų prekybos birža „GET Baltic“ 2019 metais gavo 54,8 mln. eurų pajamų, – 0,4 proc. daugiau nei 2018 metais (54,6 mln. eurų), jos konsoliduotas grynasis pelnas siekė 11,8 mln. eurų (dėl ilgalaikio turto perkainojimo grynasis nuostolis buvo 21,6 mln. eurų).

„Amber Grid“ grupei priklauso pagrindinė įmonė ir antrinė įmonė dujų birža „GET Baltic“. Energetikos ministerijos valdomam holdingui „Epso-G“ priklauso 96,58 proc. „Amber Grid“ akcijų.

„Amber Grid“ akcijos kotiruojamos biržos Papildomajame prekybos sąraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi