Naujienų srautas

Verslas2015.10.14 10:19

A. Sysas: ledai dėl socialinio modelio pajudėjo

BNS 2015.10.14 10:19

Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas teigia, kad ledai dėl daug ginčų sukėlusio naujo socialinio modelio svarstymo Seime pajudėjo – Seimas ketvirtadienį imsis svarstyti Darbo kodekso ir kitų įstatymų pataisas.

„Antradienį seniūnų sueigoje sutarėme, kad ketvirtadienį bus pateikimas. Čia buvo tam tikri nesutarimai dėl pateikimo, nes yra vyriausybės pateiktas variantas, po to Trišalė taryba dirbo visą vasarą, ypač su Darbo kodeksu, dėl tam tikrų straipsnių yra kitos redakcijos sutarimai. Bet manau, kad ledai pajudėjo, ketvirtadienį bus pateikimas, po to klausymai pagrindiniame komitete, svarstymai - visos procedūros, reikalingos priimti įstatymams“, – interviu „Žinių radijui“ sakė A. Sysas.

Valdančiosios partijos anksčiau buvo sutarusios, kad socialinis modelis parlamentarams bus pristatytas spalio pradžioje. Parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė yra pareiškusi, kad idealiausia būtų, jei vyriausybė atsiimtų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos sutarimą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat teigia, jog socialinių partnerių sutarimas yra būtinas.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjį susitarė, kad naujas Darbo kodeksas ir kitų įstatymų pataisos Seime bus priimtos.

Vyriausybės parengtas socialinis modelis siūlo liberalizuoti darbo santykius bei pertvarkyti „Sodros“ pensijų sistemą. Iš viso planuojama pakeisti daugiau kaip 40 teisės aktų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi