Verslas

2020.04.20 16:24

Bankrotą skelbia keturi „Norwegian Air“ padaliniai, bus atleista 4,7 tūkst. darbuotojų

Lina Linkevičiūtė, ELTA2020.04.20 16:24

Norvegijos oro linijos „Norwegian Air“ pirmadienį pranešė, kad dėl koronaviruso pandemijos bankrotą skelbia keturi Danijoje ir Švedijoje įsikūrę bendrovės padaliniai – dėl to darbus praras apie 4,7 tūkst. pilotų ir lėktuvų įgulos darbuotojų.

Skaičiuojama, kad bankrotai paveiks tose šalyse dirbančių 1 571 pilotų ir 3 134 lėktuvų įgulos darbuotojų darbo vietas.

„Koronaviruso poveikis oro linijų pramonėje neturi precedento“, – pranešime teigė „Norwegian Air“ generalinis direktorius Jacobas Schramas.

„Skaudu, kad mūsų Švedijoje ir Danijoje įsikūrusios pilotus ir įgulos darbuotojus įdarbinančios bendrovės yra priverstos skelbti bankrotą, ir aš tikrai atsiprašau už viso to pasekmes mūsų kolegoms“, – pridūrė jis.

Anot oro linijų, Norvegijoje, Prancūzijoje ir Italijoje besidarbuojantys 700 pilotų ir 1 300 įgulos darbuotojų paveikti nebus.

„Norwegian Air“, kaip ir kitas oro linijas, smarkiai paveikė dėl koronaviruso smarkiai sumažėjusi paklausa. Dar neprasidėjus protrūkiui, oro linijos jau susidūrė su problemomis, susijusiomis su milžinišku įsiskolinimu.

Negana to, bendrovei dar teks susidurti ir su grynųjų pinigų srautų problemomis, kadangi buvo nutupdyta didžioji dauguma jos orlaivių.