Verslas

2020.04.20 16:24

Lietuvos ambasadorius Italijoje: šalies ekonomikai atsigauti prireiks kone 2 metų

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.04.20 16:24

Lietuvos Respublikos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius teigia, kad Italijai prireiks kone 2 metų, kol pramonės ir paslaugų apyvartos lygis grįš į 2020 m. sausio lygį. 

Vyriausybės spaudos konferencijos metu R. Šlepavičius sako, kad dėl koronaviruso Italija patiria didžiulius finansinius nuostolius, kadangi didžiąją dalį verslo reikėjo uždaryti. Skaičiuojama, kad iš viso veiklą Italijoje sustabdė daugiau nei 2 mln. įmonių, o tai yra daugiau nei 47 proc. visų aktyvių šalies įmonių.

„Pasak Italijos pramonės konfederacijos, kiekviena savaitė gamybos prastovų šaliai kainuoja 0,75 proc. BVP. Prognozuojama, kad prireiks 2 metų, kol pramonės ir paslaugų apyvartos grįš į 2020 m. sausio mėnesio lygį“, – sako R. Šlepavičius.

Anot jo, vienas iš labiausiai nukentėsiančių sektorių Italijoje – turizmas. Jis, kartu su kultūros sektoriumi, šalyje sukuria per 15 proc. BVP.

Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad Italijos BVP 2020 m. susitrauks 9 proc., o nedarbas išaugs iki 12,7 proc. Valstybės skolas padidės 8,7 proc. ir pasieks 155 proc. BVP.

Italijos ekonomiką žadama atlaisvinti gegužės 4 d.

Italijos Vyriausybė, anot ambasadoriaus, yra sudariusi 17 nepriklausomų ekspertų grupę, kuri visas ekonomines veiklas suskirstė į 3 grupes: mažos, vidutinės ir aukštos rizikos. Atitinkamai rekomenduojama skirtingoms veiklų grupėms nustatyti skirtingus veiklų atnaujinimo terminus.

Verslo atnaujinimas skirsis priklausomai nuo regiono. „Planuojama, kad didžiausias ekonomikos atlaisvinimas prasidės nuo gegužės 4 dienos. Tačiau kol kas oficialių sprendimų dėl to nėra. Tačiau tikėtina, kad atitinkamas Italijos premjero dekretas bus pasirašytas šiandien arba per keletą artimiausių dienų“, – tikina ambasadorius.

Jis pažymi, kad Italijoje gyvenantys Lietuviai neretai dirba turizmo srityje, todėl dėl veiklos sustabdymo patiria didelius nuostolius.

Italijoje gyvena apie 5,4 tūkst. lietuvių.