Verslas

2020.04.20 13:55

Su Tarptautiniu valiutos fondu kalbėjęs Nausėda tvirtina, kad šis taip pat nepritaria kainų reguliavimui

atnaujinta 14.16
LRT.lt2020.04.20 13:55

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia ir TVF patarėju Šiaurės ir Baltijos šalių regionui Marijumi Bernatavičiumi, skelbia prezidentūra.

Per pokalbį aptarus Lietuvos ir pasaulio ekonomikos plėtros prognozes bei TVF duomenis dėl koronaviruso įtakos regiono ekonomikos vystymuisi, numatoma, kad ūkio atsigavimas Lietuvoje turėtų prasidėti antrame šių metų pusmetyje.

„Lietuvoje pandemijos plitimas stabilizuojasi, tad dabar mūsų prioritetu tampa ekonominių priemonių, skirtų Lietuvai žengti iš krizės, įveiklinimas. TVF duomenys rodo, kad krizė mūsų šalį paveiks ne taip reikšmingai kaip 2009 metais, didžiausią įtaką tam turės narystė euro zonoje, užtikrinanti didesnį finansinį stabilumą ir santykinai mažą skolinimosi kainą, bei gera ekonominė situacija prieš prasidedant krizei. Tai leis greičiau grįžti į ekonomikos plėtros lygį, buvusį prieš prasidedant pandemijai“, – sakė prezidentas.

Pokalbyje aptartas šalies ekonomikos fiskalinio skatinimo paketas ir apsikeista mintimis apie efektyvias pasaulines COVID-19 paveiktos ekonomikos gaivinimo praktikas.

Pokalbio metu dėmesio skirta kainų reguliavimo klausimui šalyje. TVF atstovai teigė, kad kainų reguliavimas yra nepatartinas įrankis, nes iškraipo rinkos ekonomikos balansą, siunčia klaidinančius signalus, paprastai turi ilgalaikį neigiamą poveikį tiek prekių pasiūlai, tiek visos valstybės ekonomikos funkcionavimui.

Prezidentūra: krizės akivaizdoje būtina išsaugoti veiksmingą konkurenciją

Taip pat G. Nausėda pirmadienį su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku aptarė šios institucijos veiklos planus ir koronaviruso pandemijos (COVID-19) poveikį rinkai, nurodoma pranešime spaudai.

Šalies vadovas domėjosi, ar Konkurencijos taryba šiuo metu stebi augančios rinkos koncentracijos požymių ir ar institucijai pakanka galių veiksmingai konkurencijai apsaugoti.

„Iššūkiai, su kuriais susiduria šalies ūkis krizės metu, sudaro prielaidas keistis konkurencijos sąlygoms, todėl ypač svarbu išlaikyti pagrindinius principus, kuriais užtikrinama sąžininga konkurencija net ir esant ekstremaliai situacijai. Taip pat negalime pamiršti, kad pokyčiai, kurie nutiks dabar, gali būti ilgalaikiai, todėl reikia vertinti ne tik sprendimų trumpalaikį poveikį, bet ir ilgalaikes pasekmes. Tad šiomis dienomis Konkurencijos tarybai tenka išskirtinai svarbus vaidmuo“, – sakė Prezidentas.

Konkurencijos tarybos pirmininkas šalies vadovui pristatė institucijos 2019 m. veiklos ataskaitą. Pokalbio metu buvo aptartas galimo valstybinio kainų reguliavimo klausimas. Šalies vadovas pristatė galimo kainų reguliavimo pasekmes rinkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.