Verslas

2020.04.20 13:44

Ignalinos atominė elektrinė atnaujina dėl karantino sustabdytas gamybines veiklas

ELTA2020.04.20 13:44

Nuo pirmadienio Ignalinos atominė elektrinė (IAE) atnaujina gamybines veiklas, kurios buvo laikinai sustabdytos dėl koronaviruso plitimo rizikos nuo balandžio 6 d.

Darbai IAE pastaruoju metu buvo vykdomi minimaliu režimu, rašoma pranešime spaudai.

Skelbiama, kad pirmą savaitę elektrinė atnaujins procesus, kurie yra būtini sklandaus eksploatavimo nutraukimo proceso vykdymo užtikrinimui – panaudoto branduolinio kuro pakrovimo į konteinerius ir transportavimo į saugyklą procesas bei su juo susijusios pagalbinės veiklos, tokios kaip remonto, radiacinės saugos, laboratorinių tyrimų, kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo bei pasiruošimo išmontavimui, atliekų tvarkymo veiklos.

Antrą savaitę, pažymima įmonės pranešime, prasidės išmontavimo darbai bei su šiais darbais susijusios veiklos, o trečią savaitę bus atnaujintas pirminis radioaktyviųjų atliekų apdorojimas ir visi likę procesai.

Pabrėžiama, kad nuotoliniu būdu dirbantys darbuotojai iki karantino pabaigos toliau tęs darbą iš namų, o įmonė savo ruožtu parengė ir įdiegė papildomas priemones, kurios sustiprins darbuotojų darbo saugą ir suteiks galimybę dirbti pasikeitusiomis sąlygomis.

„Buvo sureguliuoti darbuotojų srautai pakeičiant darbo grafikus ir išvengiant darbuotojų susibūrimų prie įėjimų. Organizuotas dažnesnis patalpų ir paviršių dezinfekavimas, dezinfekavimo priemonės rankoms įrengtos prie visų įėjimų į svarbiausias patalpas, nuolat dezinfekuojami radiacinės kontrolės įrenginiai. Darbuotojai nuolat aprūpinami asmeninėmis apsaugos priemonėmis, jiems matuojama temperatūra. Taip pat įdiegtos tokios priemonės kaip griežtas atstumų ir darbuotojų judėjimo reguliavimas, kontaktų sumažinimas iki minimumo, papildomų įėjimų ir fizinių barjerų, nukreipiančių personalą pagal numatytas judėjimo schemas, įrengimas ir kitos“, – rašoma IAE pranešime.

Kartu pažymima, kad minimalus darbo režimas neturėjo esminės įtakos IAE darbų grafikams ir projektų eigai – visi darbai vykdomi pagal nustatytus planus.

„Pasikeitusiomis sąlygomis gyvensime ir dirbsime dar ilgą laiką, todėl šis dviejų savaičių laikotarpis buvo maksimaliai išnaudotas sklandžiam darbuotojų grįžimui į saugią darbo aplinką. Tačiau neturime pamiršti, kad visi esame atsakingi už viruso plitimo stabdymą, todėl turime išlikti sąmoningi ir dėti visas pastangas, kad sėkmingai įveiktume šį beprecedentį iššūkį. Šiandien mūsų darbuotojai yra saugūs, o darbai tęsiami“, – sakė IAE generalinis direktorius Audrius Kamienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt