Verslas

2020.04.20 14:35

Veryga įvertino savaitgalį: jis praėjo pakankamai ramiai, todėl kol kas papildomų suvaržymų neplanuojame

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.04.20 14:35

Sušvelninus karantino sąlygas ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, praėjusią savaitę prie kai kurių nutįso įspūdingos eilės. Vis dėlto Valstybės specialiųjų operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga pirmadienį sakė, kad savaitgalis praėjo pakankamai ramiai, todėl kol kas neplanuojama imtis suvaržymų.

Praėjusią savaitę jau galėjo kai kurios drabužių, avalynės parduotuvės, elektronikos prekių, statybos ir buities prekių prekybos centrai. Tačiau A. Veryga įspėjo, kad nesilaikant taisyklių – karantino švelninimas gali būti atšauktas ir parduotuvės gali būti priverstos vėl užverti duris.

Nors visą savaitgalį prie kai kurių parduotuvių buvo stebimos eilės, A. Veryga teigė, kad grįžti prie griežtinimo kol kas neketinama.

„Iš viso buvo patikrinta 791 vieta Lietuvoje ir 70-yje jų arba kitaip 8 proc. jų buvo nustatyti tam tikri pažeidimai. Jie yra patys įvairiausi, pavyzdžiui, prie įėjimo nebuvo pateikta informacija apie rekomendacijas nesilankyti rizikos grupės asmenimis, taip pat buvo užfiksuota draudžiama prekyba turgavietėse. Taip pat buvo nustatyta, kad ne visose parduotuvėse darbuotojams buvo matuota kūno temperatūra, nebuvo sužymėtos pirkėjų laukimo vietos.

Sunku pasakyti, kaip tuos 8 procentus vertinti. Santūriai vertinant, galima sakyti, kad pakankamai ramiai savaitgalis praėjo, dauguma laikėsi reikalavimų ir rekomendacijų. Tai galima manyti, kad taip bus ir ateityje ir kažkokių papildomų priemonių neplanuojama imtis“, – sakė jis.

LRT.lt primena, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai savaitgalį visoje Lietuvoje tikrino, kaip verslininkai laikosi Vyriausybės nustatytų karantino režimo sąlygų bei jų veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

Atlikta beveik 200 patikrinimų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestuose ir apskrityse. Patikrinimai atlikti statybose, viešojo maitinimo įstaigose, parduotuvėse, prekybos centruose, gėlių ir grožio salonuose, degalinėse, taksi, turgavietėse, kitose viešose vietose, skelbia FNTT.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pranešė, kad per savaitgalį iš viso buvo nustatyta pažeidimų 70-yje prekybos vietų. Daugiausiai pažeidimų nustatyta Vilniuje – 41, taip pat Kaune, kur jų buvo 15.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.