Verslas

2020.04.20 13:05

Savaitgalį karantino it nebuvę: prie prekybos centrų eilėse laukė ir nėščios moterys, ir šeimos su vaikais, net kūdikiais

Automobilių stovėjimo aikštelės prie prekybos centrų, duris atvėrusių po kelių savaičių nedarbo, visai nepriminė apie Lietuvoje galiojantį karantiną. Aikštelės pilnos automobilių, o apsipirkti šeimos traukė su vaikais ir netgi su kūdikiais vežimėliuose. Ne visi pirko būtiniausių prekių, IKEA prekybos centre žmonės būriavosi prie plastikinių gėlių, žvakių ir kitų smulkmenų.

Siautėjantis koronavirusas neišgąsdino ir kelių nėščiųjų, jos taip pat atvyko apsipirkti į IKEA parduotuvę. Nors joms prireikė ne pačių būtiniausių dalykų – iš parduotuvės išėjo nešinos keliomis smulkmenomis.

Tiesa, į kalbas su žurnalistais žmonės leistis nenorėjo, nuo filmavimo kamerų suko veidus, viena moteris paprašė, kad jos šeimos, įeinančios į atidaromą parduotuvę, nefilmuotų. Moteris atvyko su vyru ir nepilnamete dukra.

Nemaža dalis pirkėjų parduotuvėje pirko malonias namų smulkmenas, buvo matyti, kad žmonės į automobilius nešasi plastikines dėžutes, nuotraukų rėmelius ir pan. Mažesnė dalis pirkėjų vežimėliais vežė baldus, supakuotą patalynę ar kitas didelių gabaritų prekes.

Eilėje kantriai laukė valandą

Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį prie IKEA parduotuvės nusidriekė ilga eilė. Šeštadienį eilėje laukė apie 100 žmonių. Sekmadienį eilė buvo kiek trumpesnė. Eilėje parduotuvės atidarymo laukė ir šeimos su mažamečiais vaikais. Kad laukti neprailgtų, su jau vaikštančiais vaikais tėvai žaidė gaudynių. Eilėje nuo ryto laukė ir šeima su kūdikiu, gulinčiu dar vežimėlyje.

Šeštadienį prie parduotuvės žmonės pradėjo būriuotis jau nuo 9 valandos ryto, tačiau jie turbūt buvo suklaidinti, nes internete buvo skelbiama, kad parduotuvė darbą pradės nuo 9 ryto, o iš tiesų duris atvėrė tik 10 valandą. Rytas buvo šaltokas, pūtė žvarbus vėjas, bet žmonės nesiskirstė, nors sakė, kad nepasiruošė laukti, per mažai apsirengė. Vis dėlto sakė nenorintys pasitraukti iš eilės, nes manė, kad eilė drieksis visą dieną ir šiaip ar taip teks joje laukti. Tačiau atvėrus parduotuvės duris, eilė greitai ištirpo ir daugiau jos nebuvo.

Vienas vyriškis skundėsi, kad vykti į parduotuvę buvo priverstas, nes baldus virtuvei pirko internetu, tačiau kelios plokštės netiko, reikėjo jas pakeisti. „Skambinu į parduotuvę, prekė brokuota, kaip pakeisti.“ – „Laukit karantino pabaigos.“ – „Noriu virtuvės baldus surinkti, kol galiu, nenoriu laukti, negi man dabar gyventi be baldų“, – stovėdamas eilėje pasakojo vyras. Ir atrodo, kad tokių būta daugiau, nes dar keli žmonės parduotuvės atidarymo laukė su prekėmis rankose.

Skubėjo ir į „Senukus“, kitas parduotuves

Iki pietų prie prekybos centro IKEA automobiliai užėmė pusę aikštelės. Šalia esančio prekybos centro NORDIKA, kur veikia prekybos centras „Senukai“, automobilių stovėjimo aikštelės didesnė dalis buvo pilna, bent 8 eilės. Skirtumas nuo įprastos darbo dienos – pirkėjai parduotuvėje užtrukdavo kur kas trumpiau nei įprastai.

Stebint automobilių aikštelę iš šono kartais imdavo rodytis, kad stebi pagreitinto filmavimo juostą, nes eismas gana intensyvus, automobiliai atvažiuodavo ir greitai išvažiuodavo, vyko nuolatinė kaita, atrodo, kad žmonės prekybos centre užtruko trumpiau nei įprastai.

Tame pačiame pastate įsikūrusi maisto prekių parduotuvė RIMI pirkėjų sulaukė mažiau nei statybinių, ūkio bei buities prekių parduotuvės. Prie maisto prekių parduotuvės automobilių buvo kur kas mažiau.

Prekybos centre taip pat veikė vaistinė, gyvūnų prekių parduotuvė ir parduotuvė „Vilniaus alus“, joje buvo gausus pasirinkimas alaus, vyno, sidro, o iš maisto prekių buvo bulvių traškučių, dviejų rūšių sūrio, užkandėlių prie alaus.

Pirkėjų eilė prie „Senukų“ prekybos centro periodiškai susidarydavo, tačiau po kurio laiko ištirpdavo. Eilėse kartais laukdavo po dvi ar tris dešimtis žmonių.

Dauguma pirkėjų į prekybos centrą vyko pirmoje dienos pusėje, pavakare aikštelė prie prekybos centro būdavo kiek tuštesnė.

Ilgiau pastoviniavus prie kasos buvo galima pastebėti, kad pagrindinės prekės – nedidelis dažų kibirėlis, voleliai, grindjuostės – buvo perkamos ir sodo bei daržo darbams reikalingi dalykai – grėbliai, žemės, sodinukai.

„Senukų“ prekybos centre prie įėjimo padėto dezinfekcinio skysčio pirkėjai tarsi nepastebėdavo, retas kuris dezinfekuodavo rankas. Mažas dezinfekcinio skysčio buteliukas padėtas ant žemo stalelio, todėl daugelis jo, veikiausiai, nepastebėdavo. Kur kas dažniau klientai rankas dezinfekuodavo prieš išeidami iš parduotuvės, jau susimokėję už prekes, nes dezinfekcinio skysčio padėta ir prie kasų. Retas pirkėjas mūvėjo gumines pirštines. IKEA vienkartines pirštines dalijo nemokamai.