Verslas

2020.04.20 10:45

„Girteka“ tikina, kad vairuotojų streikas nevyksta, profsąjungos sako kitaip

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.20 10:45

Transporto ir logistikos bendrovės „Girteka“ vairuotojai dėl sumažintų dienpinigių pirmadienį rengia streiką – jie ketina palikti automobilius stovėjimo aikštelėse įvairiose Europos vietose ir nedirbti. Tačiau „Girtekos“ atstovas Kristianas Kaasas Mortensenas pirmadienį tikino, kad vilkikai toliau važiuoja, nėra sustojusių vilkikų dėl krizės ar streiko.

Nors įmonės „Girteka“ atstovai tikina, kad jų vairuotojai neprotestuoja, Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso vadovas Audrius Cuzanauskas LRT.lt teigia, kad tai nėra tiesa, o vairuotojai protestuoja jau nuo pirmadienio 9 val. ryto. Tą jie žada daryti iki 18 val.

„Jie jau protestuoja ir tai yra precendento neturintis atvejis. Kaip mane informuoja kitų įmonių darbuotojai, kitos įmonės palaiko kolegas ir važiuodami užsiriša geltonos spalvos liemenes ant kairiojo veidrodėlio.

Man jau skambino iš 12 įmonių Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, vairuotojai niekur nemato „Girtekos“ automobilių keliuose, jie mato juos stovėjimo aikštelėse“, – tikina A. Cuzanauskas.

Įmonė teigia priešingai

Įmonės „Girteka“ atstovas Kristianas Kaasas Mortensenas pirmadienį tikino, kad vilkikai toliau važiuoja, nėra sustojusių vilkikų dėl krizės ar streiko.

15min.lt praėjusią savaitę pranešė, kad „Girtekos“ vairuotojai pirmadienį ryte žada masinį streiką. Streikuoti juos privertė gauti įspėjimai, jog 15 proc. mažinamas atlyginimas.

Tuo metu „Girtekos“ atstovas Kristianas Kaasas Mortensenas paaiškino, kad mažinami dienpinigiai, o ne atlyginimai. Pirmadienį jis tikino, kad neva planuotas streikas nevyksta, o visi vilkikai toliau važiuoja.

Jis taip pat aiškino priežastis, kodėl nuspręsta vairuotojams mažinti dienpinigius: „Mūsų pagrindinis tikslas šiuo laikotarpiu – darbo vietų išsaugojimas, dėl to imamės kaštų taupymo priemonių. Sustabdėme naujų darbuotojų pritraukimą, peržiūrėjome ir sustabdėme visus nebūtinus projektus, pirkimus ar išlaidas. Taip pat sumažiname dienpinigių normą visiems darbuotojams, tarp jų ir vairuotojams.

Mes nemažiname vairuotojų atlyginimų, kurį laiką mokėjome didesnius nei rinkos vidurkis dienpinigius, o dėl esamos ekonominės krizės laikinai pakoregavome jų normą. Šis laikinas dienpinigių sumažinimas sukėlė kalbas tarp mūsų vairuotojų bei keletas žiniasklaidos šaltinių pranešė, kad mūsų vairuotojai streikuoja ar jau paskelbė streiką. Taip nėra ir iki šiol nebuvo.

Mes girdime ir suprantame, kad vairuotojai nebuvo laimingi sužinoję apie ekonominės krizės nulemtą pokytį dėl dienpinigių normos mažinimo. Tačiau didelė dalis vairuotojų išreiškė supratimą, kad šia ir kitomis priemonėmis siekiame išsaugoti kuo daugiau darbo vietų, kuomet nemažai didelių kompanijų ženkliai mažina savo darbuotojų skaičių.“

„Girteka“ skelbia, kad įmonėje dirba apie 18 tūkst. darbuotojų.