Naujienų srautas

Verslas2020.04.20 09:11

Vežėjų apklausa: kai kurių įmonių pajamos smuko iki 90 proc.

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.04.20 09:11

Daugiau kaip 90 proc. krovinių vežimo sektoriaus įmonių fiksuoja sumažėjusius užsakymus kroviniams vežti tarptautiniais maršrutais, rodo vežėjų asociacijos „Linava“ bei Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso atlikta įmonių apklausa. Taip pat pažymima, kad vėluoja atsiskaitymai, dėl to vežėjų įmonėms trūksta apyvartinių lėšų, o didelė dalis vilkikų stovi be darbo.

„Linavos“ duomenimis, nuo kovo dėl sumažėjusių krovinių vežimo apimčių atskiros įmonės fiksavo pajamų kritimą nuo 50 iki 90 proc.

„Susiduriame ne tik su apyvartinių lėšų trūkumu, bet ir ypač sudėtinga situacija finansinių paslaugų sektoriuje – skolinimasis iš komercinių bankų yra sunkiai įmanomas. Prisideda ir lizingo įmokų našta, kadangi beveik visas vilkikų parkas yra įgytas būtent lizingo būdu“, – sako „Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

Apklausa parodė, kad užsakymų sumažėjimą ir kritusią apyvartą jaučia 93 proc. bendrovių. 15 proc. bendrovių nurodė, kad apyvarta pirmą šių metų ketvirtį krito daugiau nei perpus, 16 proc. – nuo 31 iki 50 proc., o 38 proc. bendrovių – nuo 11 iki 30 proc.

51 proc. apklaustų įmonių vadovų tvirtina, kad atsiskaitymai su užsakovais vėluoja daugiau nei 20 dienų, taip pat prašoma atidėjimų net iki 3 mėnesių.

Daugiau kaip pusė – 52 proc. – apklaustų bendrovių jau jaučia apyvartinių lėšų trūkumą, o 61 proc. įmonių nurodo, kad joms tampa sudėtinga mokėti mokesčius bei atsiskaityti su kredito įstaigomis.

Labiausiai krizė paveikė pervežimus tentiniais vilkikais – beveik 70 proc. įmonių buvo priverstos iš dalies arba visai sustabdyti jų darbą. Trečdalis apklaustųjų įmonių tvirtina, kad į reisus neišvažiuoja daugiau nei 30 proc. turimų tentinių vilkikų.

Apklausos duomenimis, 53 proc. bendrovių kol kas neatleido nė vieno darbuotojo, 36 proc. įmonių darbuotojų skaičių teko sumažinti iki 10 proc.

Vežėjų apklausą atliko nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ ir Tarptautinis transporto ir logistikos aljansas. Apklausoje dalyvavo 111 transporto įmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi