Verslas

2020.04.20 08:17

JAV naftos kaina krito iki 15 dolerių už barelį ribos

ELTA 2020.04.20 08:17

JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) rūšies naftos kaina pirmadienį krito žemiau 15 dolerių už barelį ribos. Tai yra žemiausia šios naftos kaina per daugiau nei du dešimtmečius, toks lygis pasiektas daugiausia dėl koronaviruso pandemijos sukelto paklausos šoko.

WTI kaina rytinėje Azijos prekyboje smuko daugiau nei 19 proc. iki 14,73 dolerio už barelį. Vis dėlto, vėliau kaina kiek stabilizavosi ir pakilo iki 15,78 dolerio už barelį.

Tuo tarpu „Brent“ rūšies naftos kaina krito 4,1 proc. iki 26,93 dolerio už barelį, tačiau vėliau taip pat atsigavo ir pakilo iki 28,11 dolerio už barelį.

Pastarosiomis savaitėmis naftos rinkos patyrė nuosmukį, nes dėl koronaviruso protrūkio įvestas karantinas ir kelionių apribojimai smarkiai sumažino naftos paklausą pasaulyje.

Krizę dar labiau pablogino Saudo Arabijos ir Rusijos pradėtas naftos kainų karas. Nors Rijadui, Maskvai ir kitoms Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) nariams pavyko susitarti dėl naftos gavybos sumažinimo beveik 10 mln. barelių per dieną, to nepakako stabilizuoti rinkas.

Analitikų teigimu, pirmadienį itin staigiai krito būtent WTI naftos kaina dėl investuotojų nerimo, kad JAV naftos atsargų saugyklos jau beveik pripildytos.

„Auga nerimas, kad atsargų saugyklos JAV bus perpildytos“, – teigia banko ANZ naftos rinkos analitikai.

Praeitą savaitę JAV Energetikos informacijos administracija paskelbė, kad per savaitę JAV naftos atsargos ūgtelėjo 19,25 mln. barelių.