Verslas

2020.04.20 07:06

Į Lietuvos įmones atvykstantys užsieniečiai 2 savaites negali dirbti

BNS 2020.04.20 07:06

Latvijos piliečiai, su Vyriausybės leidimu atvykę dirbti į Lietuvą karantino metu, turės 14 dienų praleisti saviizoliacijoje.

Kaip BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija, asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija. Išimtys taikomos tik tarptautinių ekipažų ir įgulų, oficialių delegacijų nariams, diplomatams ir specialiems kurjeriams, vykstantiems tranzitu užsieniečiams.

Didžiąją dalį darbuotojų iš Latvijos atsiveš statybų bendrovė BMGS – jos Lietuvos filialo vadovas Nerijus Dumša teigia, kad 73 darbuotojai iš Latvijos turės saviizoliuotis, tačiau toks sprendimas nėra protingas, nes žmonės turės prastovas,

„Aš kiek supratau, mums buvo pasakyta ir paprašyta raštu patvirtinti, kad tie, kurie atvyks, turės izoliuotis 14 dienų. Mano supratimu, tai nėra protinga, jie atvažiuoja, tai tos 14 dienų gausis kaip prastovos? Mums terminai įvykdyti projektą yra riboti, Klaipėdos uostas juos pratęsti atsisakė, tai būtų geriau, kad tos saviizoliacijos nebūtų“, – BNS teigė N. Dumša.

Anot jo, jau yra išnuomotos patalpos, kur latviai turės praleisti dvi savaites. Po to jie dirbs rekonstruojant uosto krantines, kuriomis naudojasi bendrovė „Vakarų krova“.

„Ten yra mechanizmai, įrenginiai. Lietuvoje, kad ir kaip norėtume, nerastume tokių darbuotojų“, – sakė BMGS filialo vadovas.

Vyriausybė praėjusį trečiadienį į Lietuvą leido atvykti 127-iems Latvijos piliečiams iš įmonių BMGS, kurie dirbs Klaipėdos uoste, ir viaduką Mažeikiuose įrengiančių įmonių „Statybos kokybės agentūros“ (CKA), „Performica”, ir „LNK Industries“ darbuotojams.

Be to, leista atvykti specialistams iš Vokietijos ir Filipinų, kurie dirba „Hella“ bei „Continental“ gamyklose Kauno rajone.

Vyriausybė higieninio popieriaus gamintojos „Grigeo“ prašymu neseniai leido atvykti keturiems Vokietijos specialistams, dar šeši Vokietijoms ir Lenkijos specialistai atvyks dirbti Vilniaus ir Kauno kogeneracinių jėgainių projektuose.