Verslas

2020.04.19 21:26

Sušvelninus karantiną, jo taisykles pamiršo ne tik verslininkai, bet ir gyventojai: fiksuota dešimtys pažeidimų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai savaitgalį tikrino, kaip po karantino sušvelninimo duris vėl atveriantis verslas riboja klientų srautą ir laikosi kitų nurodymų. Užfiksuota 70 pažeidimų. Policija per praėjusią parą fiksavo kone padvigubėjusį karantino pažeidimų skaičių.

Tik pasimatavę temperatūrą klientai gali patekti į dalį po mėnesio pertraukos atsidariusių prekybos centrų.

Matuoti klientams temperatūrą – neprivaloma Vyriausybės rekomendacija.

Privaloma matuoti temperatūrą visiems į darbą atvykstantiems darbuotojams. Tačiau šio nurodymo laikosi ne visi prekybininkai.

NVSC specialistai po mėnesio karantino vėl duris atveriantį verslą tikrino visą savaitgalį. Patikrino per 600 prekybos vietų. Pažeidimų nustatė per 70.

Dažniausiai tikrintojai prie įėjimų pasigedo informacijos apie tai, kad senjorams ir kitiems esantiems rizikos grupėje čia lankytis nerekomenduojama, ar sužymėto atstumo laukiantiems eilėje.

„Taip pat į patalpas patenkama ne per tiesioginį įėjimą iš lauko, kas yra tikrai pakankamai grubus pažeidimas. Pagrindiniai Vilniaus apskrities pažeidimai yra susiję su Kalvarijų turgaviete, kadangi ten prekiaujama ir ne maisto produktais“, – vardija NVSC vadovė Ginreta Megelinskienė.

Savaitgalį gerokai išaugo ir karantino pažeidimų skaičius.

Per praėjusią parą užfiksuota 116 karantino pažeidimų – beveik dvigubai daugiau, nei darbo dienomis prieš savaitgalį.

Pasak policijos, pažeidimų savaitgaliais visada daugiau.

„Viešose erdvėse žmonės arba nesilaiko atstumo, arba grupelėmis vaikšto, arba nedėvi apsauginių kaukių, arba pažeidžia karantino izoliacijos reikalavimus, kurie jiems yra paskirti“, – sako Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Beveik pusė visų verslo pažeidimų – Vilniaus apskrityje. Čia užfiksuoti ir 9 karantino draudžiamos komercinės veiklos atvejai.

Panorama. Paaštrėjusi situacija uostamiestyje: dešimčių koronavirusu užsikrėtusių pacientų „Klaipėdos hospise“ nebėra kam prižiūrėti