Naujienų srautas

Verslas2020.04.18 19:17

Policija: Kaune ne maistu pradėjusiose prekiauti įmonėse pažeidimų nenustatyta

Pareigūnams šeštadienį papildomai patikrinus prekybos miestelį „Urmas“ bei prekybos centrus (prekiaujančius ne maistu) Kaune, kuriems, sušvelninus karantino režimą, leista vėl dirbti, grubių pažeidimų nenustatyta, praneša Kauno apskrities policija.

Šeštadienį Kauno apskrities policijos pareigūnai Kaune tikrino parduotuves, prekybos įmones, kurių veikla karantino metu leistina. Buvo tikrinamos tokių įmonių prieigos, užeita į vidų, pagal savo kompetenciją vertinta, ar jose nepažeidinėjami karantino reikalavimai.

Nuo ryto buvo apžiūrimi prekybos miestelio „Urmas“ sandėliai. Kur prekiaujama pramoninėmis prekėmis – nė vieno sandėlio durys neatsidarė, patekti galimybės nebuvo, veikla ten nebuvo vykdoma. Ten, kur prekiaujama maistu, – laikomasi higienos sąlygų, pardavėjai buvo su apsaugos priemonėmis, laikytasi saugaus atstumo. Ant visų durų taip pat buvo nurodytos taisyklės. Čia atvykę pareigūnai pažeidimų neužfiksavo, priešingai – sutiko vadovybę, tikrinančią, kaip laikomasi tvarkos, bei dalinančią dezinfekcinius skysčius ir kitas apsaugos priemones.

Prekybos centruose, prekiaujančiuose ne maistu, bei jų prieigose keletas pažeidimų nustatyta – ne visur buvo laikomasi saugaus dviejų metrų atstumo. Į pareigūnų pastabas nedelsiant buvo sureaguota, todėl užteko tik įspėjimų, teigiama policijos pranešime.

„Džiugu, kad pareigūnams neteko rašyti protokolų. Matyt, ir visuomenė, ir verslo atstovai pradeda reaguoti tinkamai, elgiasi vis sąmoningiau. Tokios priemonės bus vykdomos ir artimiausiu metu – tol, kol bus neatšauktas karantino režimas, kadangi nors ir sušvelninus karantino sąlygas, tam tikri reikalavimai išlieka. Ir vienareikšmiškai visiems jų privalu laikytis“, – akcentuoja Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

Parduotuvių ir įmonių veiklą taip pat kontroliuoja ir kitos, tiesiogiai už tai atsakingos institucijos. Už karantino pažeidimus gresia griežta atsakomybė, primenama Kauno apskrities policijos pranešime. Fiziniams asmenims už pažeidimus gresia nuo 500 iki 1500 eurų, juridiniams – nuo 1500 iki 6000 eurų baudos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi