Verslas

2020.04.18 14:37

Prie atidarytos „Ikea“ parduotuvės susiformavusios eilės išsisklaidė

Paulius Viluckas, BNS 2020.04.18 14:37

Šeštadienį Vilniuje atsidarius baldų prekybos centro „Ikea“ parduotuvei Vilniuje, prie jos nusidriekė žmonių eilės. Tačiau kaip informavo „Ikea“ atstovai, vėliau jos išsisklaidė.

Portalo delfi.lt fotografų užfiksuotose nuotraukose galima matyti, kad prie „Ikea“ parduotuvės Vilniuje laukė žmonių eilė.

„Ikea“ parduotuvės Vilniuje vadovė Jolita Juodzevičienė sakė, kad žmonių eilės prie parduotuvės buvo susidariusios prieš parduotuvės atidarymą, tačiau po to jų nebeliko.

„Pirkėjų srautas buvo didžiausias apie vidurdienį, tačiau net ir tada jų buvo kelis kartus mažiau negu įprastais savaitgaliais. Laukiančių pirkėjų eilė buvo susidariusi tik prieš parduotuvės atidarymą, tačiau vos atvėrus duris,
per ketvirtį valandos eilės nebeliko“, – BNS sakė J. Juodzevičienė.

Pasak jos, pirkėjai į „Ikea“ atvyksta iš anksto apgalvotų pirkinių, todėl laiko patalpose praleidžia mažiau negu įprastai –
pasiima namams būtinas prekes ir išvyksta.

Nepaisant to, parduotuvės vadovė sako, kad imtasi papildomų priemonių, siekiant užtikrinti pirkėjų saugumą.

„Parduotuvėje imtasi ir papildomų dezinfekavimo priemonių, dažniau valomi vartotojų labiausiai liečiami paviršiai: durų, prekių vežimėlių rankenos, laiptų turėklai ir kita“, – teigė J. Juodzevičienė.

„Darbuotojai aprūpinti reikalingomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis: veido skydeliais, respiratoriais, pirštinėmis, tam tikrose vietose įrengti stikliniai skydai, skiriantys darbuotojus ir pirkėjus“, – sakė ji.

„Ikea“ parduotuvė Vilniuje, atlaisvinus suvaržymus karantino metu, atsidarė šeštadienį. Tuo metu Kaune ir Klaipėdoje kol kas veikia tik prekių atsiėmimo punktai.

Parduotuvę Klaipėdoje ketinama atidaryti pirmadienį.

Anksčiau šią savaitę taip pat atsidarė „Senukų“, „Ermitažo“ ir „Depo“ parduotuvės.

Vyriausybė po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leido kai kuriems verslams atnaujinti veiklą. Palengvinimai verslui galioja su sąlyga, jog bus paisoma saugumo, priešingu atveju numatomos sankcijos, o suvaržymai gali sugrįžti.

Vėl gali dirbti ne maisto parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko. Atnaujinti veiklą gali visos smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, įskaitant ir veikiančias didžiuosiuose prekybos centruose.

Parduotuvės ir paslaugų vietos turės reguliuoti klientų srautus – užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą vienam žmogui arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją, o paslaugų įmonėse tiesioginis kontaktas su klientu turi trukti ne ilgiau kaip 20 minučių.