Naujienų srautas

Verslas2020.04.17 16:29

Pirmoji finansinė pagalba jau pasiekė verslą ir gyventojus

Finansinė pagalba galiausiai pasiekė gyventojus ir verslą, penktadienį spaudos konferencijoje teigė Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas. Anot jo, pirmosios įmokos už praėjusį mėnesį jau mokamos gyventojams. Verslą pasiekė 22 mln. eurų.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas tvirtino, kad verslas ir visa Lietuvos ekonomika šiuo metu išgyvena sunkmetį, tačiau dedamos visos pastangos, kad būtų sumažintas neigiamas poveikis visiems sektoriams ir interesų grupėms.

„Prieš mėnesį patvirtintas beprecedentis ekonomikos skatinimo paketas, kuriame didžiausias dėmesys skirtas ekonomikos skatinimui, darbo vietų išsaugojimui ir įmonių likvidumo išsaugojimui“, – priminė L. Savickas.

Jo teigimu, trijų mėnesių laikotarpiui prastovų kompensavimui buvo numatyta skirta daugiau nei 1 mlrd. eurų. Pirmosios įmokos už praėjusį mėnesį jau yra mokamos ir pasiekė gyventojus, pridūrė L. Savickas.

„Taip pat didelis dėmesys skirtas savarankiškai dirbantiems asmenims. Pinigų pagal šią priemonę jau sulaukė beveik 35 tūkst. žmonių. Išmokėjimai siekia beveik 5 mln. eurų“, – tvirtino L. Savickas.

Kalbėdamas apie verslo likvidumą, vicekancleris pabrėžė, kad verslas yra ekonomikos variklis, todėl buvo suteiktos mokestinės paskolos, atidėti mokesčių mokėjimai.

„Tai sudarė mūsų pirmąjį efektą dėl verslo likvidumo. Taip pat buvo sustabdyti nepriemokų išieškojimo veiksmai ir kiti momentai, apie kuriuos jau anksčiau kalbėjome. Kas svarbiausia, kad „Invegos“ priemonėms buvo akumuliuota beveik 1,3 mlrd. eurų“, – teigė L. Savickas.

Jis džiaugėsi, kad šią savaitę „Invegos“ priemonių taikumas galiausiai pajudėjo į priekį ir pradėjo pasiekti verslą. Ši suma siekia beveik 22 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi