Verslas

2020.04.17 19:45

Kas koronaviruso šešėlyje laukia Lietuvos kurortų vasarą: Nidoje užsieniečiai atšaukia 99 proc. užsakymų

kiti miestai tikisi tautiečių antplūdžio vasaros pabaigoje

Kurortai tikisi, kad šią vasarą poilsiautojai rinksis Lietuvos pajūrį, visiems sunkiu metu žada nekelti ir kainų. Tačiau kol kas vietoj naujų rezervacijų sulaukia tik jų atšaukimo. Tą masiškai daro poilsiautojai iš užsienio.

Įprastai tokiu metu Palanga intensyviai ruošdavosi sezono pradžiai ir kurorte jau būdavo poilsiautojų, o dabar – tuščia. Tačiau šią vasarą greičiausiai atostogoms lietuviai rinksis savą kraštą.

„Aš manau, kad namuose šiemet, jau nevažiuosim niekur, būsim čia“, – sako poilsiautojai.

„Negalvoju apie atostogas, dar tuo virusu gyvenam, matysim, bet aš manau, kad tikrai Lietuvoje“, – teigia kiti.

Palangoje dėl karantino viešbučiai uždaryti, o būsimi klientai, užuot užsisakę nakvynes, jas atšaukia.

„Daugelis rezervacijų buvo atšaukta iš tiesų, kelionių agentūros taip pat atšaukinėja savo rezervacijas, klientai – dauguma, kurie nori atostogauti ir poilsiauti – tikisi geros vasaros ir perkelia rezervacijas į vasaros laiką“, – teigia viešbučio „Vanagupė“ vadovė Diana Adomauskienė.

Liūdnos privačių būstų nuomotojų nuotaikos.

„Mes tokiu laiku turėtume intensyviai ruoštis sezonui, daryti pradžią, sakykim, gegužės mėnesį būdavo visada labai daug Baltarusijos piliečių, nes yra kainos mažesnės. Atšaukimų yra nemažai, galim pasakyti pagal praeitus metus yra apie 80 proc.“, – sako „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė.

Porą dešimtmečių Palangoje verslaujantis Šarūnas įrengia kavinę Basanavičiaus gatvėje ir tiki, kad investicijos atsipirks.

„Namai bus pabodę, tai keliaus po Lietuvą, vieni į pajūrį, čia gal daugiau oro – koks oras bus, jeigu saulė švies, kaip dabar. Matot, graži saulė“, – pozityvo bando įžvelgti verslininkas.

Verslininkai žada kainų nekelti, nors dėl karantino sezonas bus trumpesnis - mažiau ir pajamų.

„Mes kainų nekelsime, jos išliks stabilios, kaip ir praėjusiais metais“, – sako viešbučio „Vanagupė“ vadovė.

Neringa, įprastai pamėgta vokiečių ir turistų iš kruizinių laivų, šiemet tikisi daugiau pačių lietuvių.

„Ką matom iš rezervacijų, tai užsieniečiai atšaukinėja jas visas, praktiškai 99 procentais yra atšaukta viskas, kas yra iš užsienio. Šiais metais Neringa atvira medikams, labai daug įstaigų, įmonių, verslo, taip pat fizinių asmenų medikams nori pritaikyti nuolaidas“, – sako miesto meras Darius Jasaitis.

Verslininkai sako, jeigu liepą ir rugpjūtį bus geri orai, o Lietuvos gyventojai išties poilsiui pasirinks savą kraštą, pavyks atsigriebti.

Žinios. Kinijos pareigūnai iš naujo skaičiuoja COVID-19 aukas: Uhane jų – dvigubai daugiau, nei iki šiol skelbta