Verslas

2020.04.17 15:03

Dėl būriais į parduotuves suskubusių pirkėjų įspėjo ir Veryga: karantinas dar neatšauktas

Valstybės specialiųjų operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga po vakar matytų vaizdų prie ne maisto prekių parduotuvių, kur nutįso eilės, penktadienį spaudos konferencijoje sakė, kad kol jam viskas atrodo saugu, laikomasi visų reikalavimų. Tačiau jeigu žmonės atsipalaiduos – karantino sąlygų sušvelninimas verslui gali būti atšauktas.

„Galiu tą informaciją vertinti tik iš vaizdų, matytų televizijoje, bet tos eilės, susiformavusios lauke, kur yra prekybos centrai, aptarnavimo vietos, rodo, kad visgi pardavimo vietos ėmėsi priemonių ir įgyvendina rekomendacijas, kad į vidų nepatektų per daug lankytojų, nebūtų žmonių būriavimosi“, – sakė jis.

A. Veryga teigė, kad pačios „eilės prie parduotuvių savaime nėra blogis ar didžiulė problema“, jei žmonės laikosi visų karantino reikalavimų – išlaiko tinkamą atstumą, dėvi veido apsaugos priemones, tačiau jei situacija keisis, gali būti imtasi veiksmų.

„Žmonių išsirikiavimas lauke reiškia, kad parduotuvės taiko tas nuostatas, kurios buvo nustatytos ir žiūri į tai atsakingai. Žmonės patys, matydami, kad yra eilės, galbūt galėtų pasirinkti tokį laiką, kai žmonių susibūrimas bus mažesnis.

Bet jeigu matysime, kad yra nesilaikoma reikalavimų ir gyventojai elgiasi neatsakingai – visko gali būti [kad karantino švelninimo sąlygos bus atšauktos].“

Dėl ne maisto prekių parduotuves būriais suskubusių gyventojų šiandien sukluso ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Vakar parduotuvės ir įmonės pradėjo dirbti. Deja, bet matant situaciją dalyje jų, šalia kai kurių iš jų, taip pat ir kai kuriose viešosiose erdvėse, susidaro įspūdis, tarsi Vyriausybė jau būtų atšaukusi karantiną[..] Nesinorėtų, kad kitą trečiadienį Vyriausybė būtų priversta atšaukti ką tik priimtus sprendimus“, – piktinosi premjeras.

Tiek premjeras, tiek A. Veryga teigė, kad šiandien bus paskelbtos papildomos rekomendacijos, kuriomis vakar veiklą atnaujinusios parduotuvės ir jų prieigos bus ypač stebimos.

„Šiandien išeis paraginimas tiek policijos pareigūnams, tiek viešosios tvarkos pareigūnams daugiau atkreipti dėmesio į ateinančius [prie prekybos vietų] žmones, kad ne tik tarp į vidų įeinančių klientų, bet ir tų, kurie lauke, būtų laikomasi saugaus atstumo. Tai tokios rekomendacijos tikrai bus.

Karantinas nepanaikintas ir tai, kad galime eiti į parduotuves, nereiškia, kad visos kitos saugos priemonės yra panaikintos. Būkime sąmoningi, o įstaigų savininkai ir vadovai – taip pat“, – sakė A. Veryga.

Paklaustas, ar sušvelninus karantiną kai kuriems paslaugų tiekėjams ir ne maisto prekių parduotuvėms, nevertėtų rekomendacijos matuoti klientų temperatūrą padaryti privalomos, A. Veryga sakė taip nemanantis.

„Matuoti temperatūrą yra rekomenduojama, nes mes puikai suprantame, kad visoms vietoms gali būti sudėtinga gauti bekontakčius termometrus, kurie greitai ir tikslai matuoja. Bet tikrai raginame parduotuves ir kitas klientų aptarnavimo vietas pasidalinti ta galimybe“, – sakė jis.