Verslas

2020.04.17 13:55

Skvernelis drausmina: karantinas neatšauktas, savaitgalį policija skirs itin didelį dėmesį veiklą atnaujinusiam verslui

Policijos komentaras; atnaujinta 16.16
LRT.lt 2020.04.17 13:55

Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą, leidžiantį karantino metu dirbti parduotuvėms, kurios užtikrins įėjimą iš lauko pusės bei teikti paslaugas, kurioms būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas. Tačiau penktadienį premjeras savo feisbuko paskyroje pabrėžė, kad atsipalaiduoti dar negalima.

„Vakar parduotuvės ir įmonės pradėjo dirbti. Deja, bet matant situaciją dalyje jų, šalia kai kurių iš jų, taip pat ir kai kuriose viešosiose erdvėse, susidaro įspūdis, tarsi Vyriausybė jau būtų atšaukusi karantiną...“, – piktinosi premjeras.

„Norėčiau priminti, kad to nebuvo padaryta. KARANTINAS NEATŠAUKTAS, atsipalaiduoti vis dar negalime!“ – rašo S. Skvernelis.

Premjeras prašo visuomenės atsakingumo: „Kalbu tiek apie verslo atstovus, tiek apie jų klientus. Ir kitus. Būkime sąmoningi, toliau laikykimės karantino režimo, saugokime vieni kitus. Pandemija dar nesibaigė, rizika išlieka – ir pakankamai didelė.“

Ministras pirmininkas taip pat nurodė, kad savaitgalį būtina skirti padidintą dėmesį ir pajėgas sritims, kurias palietė Vyriausybės paskelbtos švelninimo priemonės.

„Duoti pavedimai policijai, visuomenės sveikatos centro specialistams, prašysime ir savivaldybių pagalbos. Bus aktyviai tikrinama, ar laikomasi privalomų atstumų, aptarnavimo laiko intervalų, kitų nustatytų reikalavimų“, – nurodo S. Skvernelis.

„Nesinorėtų, kad kitą trečiadienį Vyriausybė būtų priversta atšaukti ką tik priimtus sprendimus“, – rašo S. Skvernelis.

Policija kviečia verslininkus ir jų klientus būti atsakingais ir laikytis rekomendacijų

Artėjantį savaitgalį policija vykdys parduotuvių, prekybos įmonių, kurių veikla karantino metu leistina, stebėseną ir kontrolę. Pareigūnai tikrins tokių įmonių prieigas, užeis į vidų, pagal savo kompetenciją vertins, ar jose nepažeidinėjami karantino reikalavimai. Pareigūnai taip pat reaguos į gaunamus pranešimus apie galimus pažeidimus.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atkreipia žmonių ir verslo dėmesį, kad nors karantino sąlygos ir sušvelnintos, reikalavimai yra pakankamai griežti ir jų būtina laikytis.

„Kreipiuosi į visų įmonių atstovus ir kviečiu būti atsakingais bei laikytis draudimų ir rekomendacijų. Žmonių sveikata dabartiniu laikotarpiu ir toliau išlieka svarbiausiu prioritetu“-sako R. Požėla.

Parduotuvių ir įmonių veiklą toliau taip pat kontroliuos ir kitos, tiesiogiai už tai atsakingos institucijos.

Primename, kad už karantino pažeidimus gresia griežta atsakomybė. Fiziniams asmenims už pažeidimus gresia nuo 500 iki 1500, juridiniams – nuo 1500 iki 6000 eurų baudos.

Be policijos dėmesio savaitgalį neliks ir viešos vietos, izoliacijoje esančių asmenų kontrolė. Pareigūnai stebės ar parkuose, skveruose, paplūdimiuose nesibūriuoja žmonės, ar dėvimos apsaugos priemonės, ar izoliacijoje esantys asmenys laikosi draudimų.