Verslas

2020.04.17 13:28

Dėl sumažėjusių dienpinigių „Girtekos“ vairuotojai planuoja masinį streiką

LRT.lt 2020.04.17 13:28

Apie vidutiniškai 15 proc. sumažintus atlyginimus sužinoję vairuotojai pirmadienį planuoja masinį streiką. Jie ketina palikti automobilius stovėjimo aikštelėse įvairiose Europos vietose ir nedirbti, praneša 15min.

Vairuotojai piktinasi, kad pandemijos metu transporto ir logistikos bendrovėje „Girteka“ darbo padaugėjo, o tuo metu jiems mažinami atlyginimai. Šią savaitę jie gavo pranešimus, kad algos mažėja 15 proc.

Pačios bendrovės vadovai sako, kad mažina dienpinigius dėl pasaulinės krizės, o ne pagrindinį atlyginimą, tačiau kartu ir pripažįsta, kad ją sunkumai paveikė mažiau nei kitus, nes vilkikais gabena maistą.

„Girteka Logistics“ strateginių partnerysčių vadovas Kristianas Kaasas Mortensenas 15min atsiųstame komentare pabrėžė nemažinanti algų.

„Mes nemažiname vairuotojų atlyginimų. Laikinai sumažinome dienpinigių normą, kuri atitinka įstatyme numatytą. „Girteka Logistics“ kurį laiką mokėjome didesnius nei rinkoje dienpinigius, o dėl dabartinės ekonominės situacijos turėjome padaryti laikinus pakeitimus“, – teigė jis.