Naujienų srautas

Verslas2020.04.17 10:50

Praėjusiais metais administracinė našta verslui sumažinta 12,8 mln. eurų

LRT.lt 2020.04.17 10:50

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duomenimis, per 2019 metus administracinė našta verslui buvo sumažinta 12,8 mln. eurų. Ši suma – tai laiko ir finansų sąnaudos, kurių verslas nebepatirs dėl naujų įsigaliojusių teisės aktų pakeitimų, nurodoma pranešime spaudai.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įvertinusi administracinės naštos pokytį nuo 2014 m., apskaičiavo, kad per visą šį laikotarpį administracinė našta verslui buvo sumažinta 122,2 mln. eurų. Šiandien, atsižvelgiant į COVID-19 pasekmes, administracinės naštos verslui mažinimo svarba yra dar didesnė nei įprastai – valstybės institucijos turi nukreipti visas savo pastangas biurokratinėms procedūroms verslui lengvinti: atsisakyti perteklinių ataskaitų, pažymų, žurnalų pildymo ir paprastinti paramos verslui teikimo procesus“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Didelę įtaką administracinės naštos sumažėjimui pernai turėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos supaprastinti maisto tvarkymo reikalavimai mažoms maisto produktų parduotuvėms: atsisakius privalomo trijų savikontrolės žurnalų pildymo, verslas sutaupys daugiau kaip 9 mln. eurų. Skaičiuojama, kad tai palies daugiau nei 17 tūkst. ūkio subjektų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija administracinės naštos lygio pokytį vertina du kartus per metus ir informuoja Vyriausybę apie institucijų pasiektus rezultatus. Pagal institucijų pateiktus duomenis apskaičiuojama, kiek sumažėjo (arba padidėjo) administracinė našta, kokios institucijos ir kokie konkrečiai teisės aktai darė tam įtaką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi