Verslas

2020.04.17 08:40

Dėl koronaviruso Kinijos ekonomika susitraukė pirmą kartą per tris dešimtmečius

Darius Mikutavičius, ELTA2020.04.17 08:40

Pirmąjį šių metų ketvirtį Kinijos ekonomika susitraukė pirmą kartą per kelis dešimtmečius, nes dėl koronaviruso įvestas visuotinis karantinas iš esmės sustabdė šalies ekonominę veiklą, rodo penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.

Sausį–kovą Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 6,8 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, skelbia Nacionalinis statistikos biuras.

Tai yra pirmas kartas, kai Kinijos ekonomika traukėsi nuo XX a. 10 deš. pradžios, kai Pekinas pradėjo skelbti ketvirčio ekonomikos rodiklius.

Ketvirtąjį praeitų metų ketvirtį Kinijos ekonomika augo net 6 proc., tačiau nuosmukis nebuvo toks didelis, kaip prognozavo naujienų agentūros AFP kalbinti ekonomistai, kurie teigė, kad BVP trauksis net 8,2 proc.

Tiesa, ekonomistai jau ilgą laiką išreiškia abejones dėl oficialių Kinijos ekonomikos duomenų tikslumo, nes įtariama, kad skaičiai yra pagražinami dėl politinių priežasčių.

Analitikai taip pat prognozuoja, kad Kinijos ekonomikai atsigauti prireiks laiko, smukus kiniškų prekių paklausai užsienyje, nes pagrindinės Kinijos eksporto rinkos yra krečiamos koronaviruso.

„Dabar susiduriame su augančiu spaudimu dėl įvežtinių užsikrėtimų prevencijos ir iššūkiais dėl darbo ir gamybos atnaujinimo“, – spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio statistikos biuro atstovas Mao Shengyong.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad 2020 m. Kinijos ekonomika augs vos 1,2 proc., tačiau 2021–ųjų atsigavimas bus įspūdingas ir sieks net 9,2 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt