Verslas

2020.04.16 17:50

Svarstoma idėja dalį valstybės paramos verslui skirti ir per VMI

Socialdemokratai siūlo leisti dalį paramos nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam smulkiam ir vidutiniams verslui mokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), o ne tik per bankus. VMI sako to daryti negalinti.

Tuo tarpu konservatorius Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad reikia ieškoti visų išeičių, kaip būtų galima išvengti tarpininkų, kad parama verslą pasiektų kuo greičiau.

Parama – per VMI

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė Rasa Budbergytė sako, kad valstybės skiriamas lėšas pervedant VMI, jos greičiau pasiektų verslą.

„Siūlome verslams suteikti skubią apyvartinių lėšų pagalbą per VMI. Smulkiems ir vidutiniams verslams, kurie kreipsis pagalbos į VMI ir deklaruos, kad jų apyvarta yra sumažėjusi 60 proc. ar daugiau nuo karantino pradžios, VMI tiesiai į banko sąskaitas gali perversti, pavyzdžiui, dešimtadalį jų pernykštės metinės apyvartos“, – BNS aiškino R. Budbergytė.

Pasak jos, ši priemonė būtų analogiška bankų išduotoms valstybės garantuojamoms paskoloms. Parlamentarė svarsto, kad įmonės skubią apyvartinių lėšų pagalbą valstybei galėtų vėliau grąžinti.

Tuo metu VMI pabrėžia, kad ji yra Vyriausybės ir Seimo priimtus sprendimus įgyvendinanti institucija.

„Mokesčių administratorius, atlikdamas savo tiesiogines funkcijas, teikia mokestinės pagalbos priemones“, – BNS tvirtino VMI atstovė Rūta Asadauskaitė.

M. Majauskas: nereikia tarpininkų tarp nukentėjusių ir valstybės

Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad valstybei mokant išmokas nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui reikėtų išvengti tarpininkų.

„Teisingas požiūris, kad nereikia tarpininkų tarp nukentėjusių ir valstybės“, – BNS teigė M. Majauskas.

Jis teigė turįs abejonių, ar VMI turėtų dalinti paramą, tačiau pripažįsta, kad iš esmės nėra svarbu, kas dalins paramą, svarbiausia, kad ji greičiau pasiektų adresatą.

„VMI, kuri visą laiką buvo matoma kaip prievaizdas, kuris nesiskaito su priemonėmis prieš tuos, kurie nemoka mokesčių, dabar išeina su pagalbos priemone (.... ) Nežinau argumentų, kuo VMI geriau už „Invegą“, dabar tik faktas – „Invega“ dirba per lėtai“, – aiškino M. Majauskas.

VMI sąraše įmonių, nukentėjusių nuo koronaviruso krizės, yra apie 50 tūkst. bendrovių.

Vyriausybė kovą patvirtino beprecedentį ekonomikos skatinimo paketą, kuriame ekonomikos skatinimui ir verslo likvidumui numatyta 2 mlrd. eurų.