Verslas

2020.04.16 16:43

Vos ne maisto prekių parduotuvėms atvėrus duris, į jas suskubo pirkėjai: prie kai kurių nutįso įspūdingos eilės

Nuo šiandien daugiau nei po mėnesio duris atvėrus kai kurioms ne maisto prekių parduotuvėms, į jas jau suskubo pirkėjai. Pavyzdžiui, prie sostinėje esančių statybinių medžiagų ir buities prekių tinklų „Senukai“ bei „Depo“ dieną nutįso eilės.

Prekybininkai teigia, kad imasi visų saugumo priemonių – neįleidžia į prekybos vietas pirkėjų be apsaugos priemonių – veido kaukių ar respiratorių, o žmonių skaičius patalpose yra ribojamas, todėl ir nutįso tokios eilės.

Tačiau šiandien vykusioje konferencijoje Valstybės ekstremaliųjų operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga drausmino tokius pirkėjus ir ragino visus būti budrius ir elgtis atsakingai – nelėkti į parduotuves, jei tam nėra reikalo, o vyresnio amžiaus žmones apskritai likti namuose.

„Jiems reikėtų susilaikyti nuo keliavimo į parduotuves, paslaugų vietas, visi kiti turėtume maksimaliai likti namuose“, – ragino jis ir pažymėjo, kad ypač kreipiasi į daugiau nei 60 metų sulaukusiuosius, kurie yra rizikos grupėje.

A. Veryga ragino būti atsakingus ir prekybos tinklus bei duris atveriančias parduotuves – jos privalo laikytis visų taisyklių, nes, pastebėjus koronaviruso atvejų žymų augimą, švelninimo priemonės gali būti atšauktos.

„Atlaisvinus dalį priemonių, bus žiūrima, kokia yra situacija, ir maždaug kas dvi savaites bus sprendžiama, ar galima judėti į priekį. Jeigu situacija bus blogėjanti, [bus svarstoma apie švelninimo atšaukimą], o jeigu vis dėlto visi – ir visuomenė, ir verslas – susitelks ir elgsis labai atsakingai, bus galima svarstyti kitas priemones“, – sakė jis.

LRT.lt primena, kad pagal Vyriausybės nutarimą dirbti gali tos parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko, gali užtikrinti higieną, valdyti ir reguliuoti srautus. Vienam lankytojui turi tekti ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų plotas, todėl į parduotuves suskubę pirkėjai turės palaukti lauke, mat prie durų juos pasitiks apsaugos darbuotojai.

Parduotuvės įleis tik su veido kaukėmis, įeinant į „Depo“ būtinai reikės pirkinių vežimėlio

Šiandien eilės sostinėje jau buvo matomos prie Ukmergės g. įsikūrusių prekybos tinklų „Senukai“ ir „Depo“.

„Kesko Senukai“ atstovė Elona Uckutė prašė užsukusiųjų į veiklą atnaujinusias parduotuves vengti kontakto su kitais asmenimis ir paisyti visų saugos reikalavimų – dėvėti apsaugines kaukes, mūvėti vienkartines pirštines, laikytis saugaus atstumo ir kruopščiai dezinfekuoti rankas, už pirkinius atsiskaityti banko kortelėmis.

Ji tikino, kad prekybos tinko personalas aprūpintas būtiniausiomis apsaugos priemonėmis, parduotuvėse nuolat dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai, pirkinių krepšiai ir vežimėliai, įrengtos kasos darbuotojus ir pirkėjus skiriančios papildomos pertvaros, sužymėtos saugaus atstumo prie kasų laikytis padėsiančios zonos.

„Depo“ savo interneto puslapyje tvirtino, kad įleis tik tuos klientus, kurie yra su veido apsaugos priemonėmis, taip pat tik tuos, kurie yra su pirkinių vežimėliais.

„Viso lankymosi parduotuvėje metu būtina laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų parduotuvės lankytojų“, – rašoma tinklalapyje.

Šiandien duris taip pat atvėrė ir „Ermitažas“. Tačiau kol kas parduotuvės dirba Klaipėdoje, Šiauliuose, Ukmergėje ir Jonavoje. Parduotuvės Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose bei Utenoje bus atvertos vėliau, tačiau dabar veikia lauko prekyba. Ketvirtadienio pavakarę Vilniuje, „Akropolyje“, įsikūrusiame „Ermitaže“ buvo vos pora žmonių.

Nuo šiandien taip pat galėjo atsidaryti ir mažesnės paslaugų vietos, pavyzdžiui, avalynės taisyklos, valyklos, skalbyklos, raktų gamintojai. Pažymima, kad jie turi aptarnauti klientus po vieną, o kontaktas negali būti ilgesnis nei 20 minučių.

Atsidaro „Humana“, „Aprangos“ parduotuvės

Rytoj žada atsidaryti kai kurios dėvėtų drabužių „Humana“ parduotuvės.

Savaitgalį planuoja atsidaryti ir drabužių prekybos grupė „Apranga“. 13 parduotuvių jau šeštadienį turėtų atsidaryti Vilniuje ir Kaune, o kitą antradienį – dar viena Klaipėdoje.

„Ikea“ duos kaukes jų neturintiems pirkėjams

Penktadienį Kaune duris atvers baldų prekybos tinklas „Gintaro baldai“, rašė BNS. Likusios 4 parduotuvės įvairiuose Lietuvos miestuose dar nebus atveriamos.

Tuo metu baldų prekybos tinklas „Ikea“ teigė, kad Vilniuje parduotuvė duris atvers šį šeštadienį, balandžio 18 d. Klaipėdos prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta lankytojams atsidarys pirmadienį, o Kauno prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta toliau aptarnaus pirkėjus, prekes įsigijusius internetu.

„Atnaujindama savo veiklą, „Ikea“ pirkėjus pasitiks nauju būdu. Parduotuvėje bus ribojamas lankytojų skaičius. Visų atvykusių pirkėjų prašysime dėvėti asmenines apsaugos priemones – kaukes ar kitas veidą dengiančias priemones, pirštines. Tiems, kurie šių priemonių neturės, pasiūlysime savo. Pastarąsias savaites parduotuvėje dažniau dezinfekuojame vartotojų labiausiai liečiamus paviršius, pavyzdžiui, durų, prekių vežimėlių rankenas“, – sakė „Ikea“ parduotuvės Vilniuje vadovė Jolita Juodzevičienė.

Baldų prekybos tinklas „Gintaro baldai“ BNS informavo penktadienį planuojantis atidaryti kai kurias parduotuves ne didžiuosiuose prekybos centruose. Penkias parduotuves turinčios bendrovės „Baldai namams“ atstovė sakė, jog kol kas planuojama atidaryti tik vieną saloną Kaune.

Duris atvėrė ir elektroninių prekių tinklai

Nuo šiandien dirba ir kai kurie elektroninių prekių tinklai.

Apie tai, kad parduotuvės jau dirba, savo puslapyje skelbia „Topo centras“.

Tinklas „Avitela“ atnaujino 14 parduotuvių iš 19 veiklą, jos turi atskirus įėjimus. Šią informaciją tinklas skelbia savo interneto puslapyje.

„Technorama“ pradeda dirbti Klaipėdoje, Gargžduose ir Šilutėje.