Naujienų srautas

Verslas2020.04.16 15:05

„EasyJet“ prognozuoja, kad pirmą finansinių metų pusmetį patyrė 380 mln. svarų nuostolių

ELTA 2020.04.16 15:05

Pigių skrydžių oro linijos „EasyJet“ ketvirtadienį prognozavo, kad pirmą savo finansinių metų pusmetįpatyrė apie 380 mln. svarų sterlingų (436 mln. eurų) nuostolių – viena pagrindinių to priežasčių laikoma koronaviruso pandemija, privertusi nutupdyti visus oro linijų lėktuvus.

„EasyJet“ teigė, kad į nuostolius prieš apmokestinimą, patirtus kovo 31 dieną pasibaigusį pirmą finansinių metų pusmetį, įskaitoma 185 mln. svarų sterlingų suma, susijusi su per dideliu nusipirkto kuro kiekiu ir įsipareigojimais užsienio valiuta.

„Iki koronaviruso protrūkio mūsų prekybos rezultatai pirmą pusmetį buvo labai stiprūs, rodantys „EasyJet“ verslo modelio tvirtumą“, – teigė „EasyJet“ generalinis direktorius Johanas Lundgrenas.

„Tam, kad susitvarkytume su koronaviruso iššūkiais, ėmėmės skubių veiksmų“, – pridūrė J. Lundgrenas.

Pasak jo, reaguodamos į viruso protrūkį, „EasyJet“ oro linijos ne tik nutupdė visus savo lėktuvus, o ir įgyvendino „dramatišką“ išlaidų mažinimo programą.

Oro linijos taip pat sutiko atidėti 24 naujų lėktuvų pirkimą, „išlaikydamos lankstumą, kuris bus itin svarbus krizei pasibaigus“, ir užsitikrino papildomą 2 mlrd. svarų sterlingų finansavimą, pridūrė oro linijų vadovas.

„Šie ryžtingi veiksmai rodo, kad „EasyJet“ yra tinkamai pasirengusi susidoroti su užsitęsusiu lėktuvų nutupdymu“, – teigė jis.

„Toliau koncentruojamės į tokių veiksmų ėmimąsi, kurie būtų naudingi bendrovės ilgalaikei sveikatai, ir siekiame užtikrinti, kad pandemijai pasibaigus būtume tinkamai pasiruošę atnaujinti skrydžius“, – tikino J. Lundgrenas.

Oro linijos teigė, kad galutiniai pirmojo finansinių metų pusmečio rezultatai bus paskelbti birželio 30 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi