Naujienų srautas

Verslas2020.04.16 13:49

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Kuodis neišvengė interesų konflikto

LRT.lt 2020.04.16 13:49

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK skelbia, kad tiriant nustatyta, kad pernai rugpjūtį R. Kuodis Lietuvos banko (LB) valdyboje nenusišalino nuo visų su juo pačiu susijusių klausimų: jis nusišalino ir nedalyvavo LB valdybos posėdyje svarstant ir balsuojant dėl jo elgesio atitikties LB tarnautojų etikos kodekso nuostatoms, tačiau vėliau pasirašė šiame posėdyje priimtą LB valdybos nutarimą, kuriuo jam nenustatytas pažeidimas, bei nenusišalino ir pasirašė posėdžio protokolą ta apimtimi, kuria buvo užfiksuota minėtojo valdybos nutarimo svarstymo ir priėmimo eiga bei išspręstas R. Kuodžio nusišalinimo klausimas.

VTEK pabrėžia, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas įpareigoja nusišalinti visose klausimo rengimo, svarstymo ir priėmimo stadijose. Nusišalinimas turi būti pareiškiamas aktyviais, aiškiais ir nedviprasmiškais veiksmais. Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nė nekiltų abejonių, jog toks konfliktas egzistuoja.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi