Verslas

2020.04.16 11:07

Skvernelis žada: gyventojams pigs elektra ir dujos

atnaujinta 11.29

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis skelbia, kad nuo liepos 1 dienos elektros kaina mažės ne mažiau kaip 10 proc, o gamtinės dujos ne mažiau kaip 15 proc.

„Elektros kaina nuo liepos 1 d. turėtų mažėti ne mažiau kaip 10 proc. (kalbu apie standartinį elektros tarifą gyventojams), o gamtinės dujos – ne mažiau kaip 15 proc. visiems gyventojams. Duomenys dar negalutiniai, jie gali koreguotis. Ne į blogesnę, o į geresnę pusę, kitaip tariant – vartotojų naudai“, – rašo ministras pirmininkas.

S. Skvernelis teigia, kad tai viena iš priemonių, kuriomis bus mažinamos neigiamos koronaviruso pasekmės vartotojams.

„Energetikos ministerijai su atsakingomis institucijomis yra pavesta įvertinti, kiek maksimaliai būtų galima sumažinti elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams nuo liepos pradžios“, – tikina S. Skvernelis.

Premjero teigimu, šiuo metu atliekami skaičiavimai dėl to, kiek procentų bus tiksliai mažinamos elektros ir gamtinių dujų kainos.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dar kovo pabaigoje BNS sakė, kad užsitęsus žemų elektros kainų tendencijai, jos galėtų būti perkeltos į tarifą kuo greičiau.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) narys Renatas Pocius tuomet teigė, jog realu, kad taryba dar pavasarį perskaičiuos elektros kainas buitiniams vartotojams, o pagal tuometinius duomenis, jos galėtų sumažėti apie 10 proc.

Jis neatmetė, kad nuo liepos vartotojams atpigtų ir šiemet sausį jau pigusios gamtinės dujos.

Elektra buitiniams vartotojams nuo sausio pabrango vidutiniškai 14,7 proc., o dujos pigo vidutiniškai 17,9 proc.