Verslas

2020.04.16 11:02

Atsidarius daliai verslų Surplys įspėja: čiaudintys ar kosėjantys darbuotojai turi būti nedelsiant siunčiami namo

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.16 11:02

Premjero patarėjas Giedrius Surplys, vadovaujantis Visuomenės informavimo grupei dėl koronaviruso, teigia, kad jau nuo ketvirtadienio veiklą pradedantis verslas ar paslaugų teikėjai pagal galimybes turėtų matuoti klientams temperatūrą, o kosėjantys ar čiaudintys darbuotojai turi būti nedelsiant siunčiami namo.

G. Surplys mini, kad ketvirtadienį bus paskelbtas operacijų vadovo sprendimas dėl to, kokių reikalavimų turėtų laikytis prekybininkai ir paslaugų teikėjai, kurių veikla gali būti atnaujinama jau nuo ketvirtadienio.

„Tos taisyklės apims šiuos punktus: bus būtina užtikrinti apsaugos priemones tiek darbuotojams, tiek ir klientams. Jos apima pirštines, kaukes ir kitus dalykus. Bus būtina rankų dezinfekcija rankų, prekybos vežimėlių, patalpų ir kitų vietų. Taip pat, pagal galimybę, klientams rekomenduojama matuoti temperatūrą“, – sako Visuomenės informavimo grupės vadovas.

Taip pat bus rekomenduojama į rizikos grupę patenkantiems asmenims nesilankyti parduotuvėse arba paslaugų vietose. Tokia rekomendacija privalės būti iškabinta ant kiekvienos veiklą atnaujinančios parduotuvės.

G. Surplys pažymi, kad parduotuvių darbuotojai, kurie turės peršalimo simptomų, – dirbti negalės.

„Darbuotojai, kurie turi ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių: sloguoja, karščiuoja, čiaudėja, jie turi būti siunčiami namo. Jie dirbti negalės. Taip saugoma prekybos vieta, darbuotojai ir klientai“, – sako G. Surplys.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė leido veikti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – tai yra, užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjų tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Taip pat pritarta leisti veikti verslams, kurie teikia paslaugas. Be panašių ribojimų dėl 10 kvadratinių metrų ar įėjimo iš lauko pusės, paslaugas teikti bus galima tiems, kuriems būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas su paslaugų gavėju stacionariose paslaugų teikimo vietose.

Atsidarančiose parduotuvėse ar paslaugų teikimo vietose turi būti užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninės apsaugos priemonės sąlygomis.

Lietuvoje patvirtinti 37 nauji koronaviruso atvejai, devyni jų – pakartotiniai