Verslas

2020.04.16 10:12

„Swedbank“: COVID-19 grėsmės paspartino bekontakčių atsiskaitymų augimą

LRT.lt 2020.04.16 10:12

Bekontakčiai atsiskaitymo būdai pagal populiarumą aplenkė įprastus mokėjimus kortele, kuriuos patvirtinti reikia įvedant PIN kodą, rodo „Swedbank“ duomenys. Šių metų kovo mėnesį bekontakčių atsiskaitymų dalis tarp banko korteles turinčių klientų sudarė 54 proc., o vienas banko klientas bekontakčiu būdu atsiskaitė vidutiniškai apie 13 kartų per mėnesį, rašoma pranešime.

„Swedbank“ duomenimis, iki šiol šalies gyventojai bekontakčiu būdu rinkosi mokėti už smulkius pirkinius, vieno tokio atsiskaitymo vidutinė vertė „Swedbank“ kortelėmis sudarė apie 10 eurų.

Kaip teigiama pranešime, karantino sąlygos prisidės prie gyventojų įpročio atsiskaityti bekontakčiu būdu dar dažniau, ir jau šįmet tokio tipo atsiskaitymai sudarys didžiąją dalį visų šalies gyventojų atliekamų mokėjimų kortelėmis.

Lyginant Baltijos šalių duomenis, bekontakčius atsiskaitymus yra pamėgę ir kaimynai latviai − Latvijoje jų dalis sudaro apie 58 proc. visų atsiskaitymų kortelėmis. Tuo metu Estijoje bekontakčiais atsiskaitymais naudojamasi vieną kartą iš keturių, kai mokama „Swedbank“ mokėjimo kortele, tai yra, 27 proc. atvejų nuo visų mokėjimų.