Verslas

2020.04.16 09:33

„Senukai“, „Ermitažas“, „Depo“ ir „Topo centras“ atnaujina prekybos centrų veiklą jau šiandien, nuo šeštadienio dirbs ir „Ikea“

dirbti pradės ir „Avitela“, „Technorama“, „Gintaro baldai“; atnaujinta 17.07
LRT.lt, BNS2020.04.16 09:33

„Kesko Senukai“ ir „Topo centras“ vadovaudamiesi Vyriausybės nutarimu dėl karantino priemonių švelninimo, ketvirtadienį atveria prekybos centrų duris. Taip pat atsidaro „Ermitažas“, „Depo“, nuo šeštadienio ims dirbti ir „Ikea“, kai kurie kiti baldų prekybininkai.

Vyriausybei trečiadienį leidus atnaujinti veiklą visiems prekybininkams, turintiems išėjimą į lauką, ketvirtadienį pradėjo veikti statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvės. Šeštadienį žada atsidaryti ir baldų prekybos centras „Ikea“.

„Ikea“ Klaipėdos prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta lankytojams atsidarys pirmadienį, o Kauno prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta toliau aptarnaus pirkėjus, prekes įsigijusius internetu.

Pirkėjai, kurie norės apsipirkti namuose, tokią galimybę taip pat turės. Karantino metu „Ikea“ įvedė nemokamą bekontaktę internetu užsakytų prekių atsiėmimo paslaugą, teikiamą Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje.

„Ermitažas“ BNS pranešė, kad ketvirtadienį atsidarė parduotuvės Klaipėdoje, Šiauliuose, Ukmergėje ir Jonavoje, kur jau įrengtos visos saugos priemonės, Mažeikiuose ir Utenoje jos pradės veikti po pietų – čia dar įrengiami skydai.

Vilniuje ir ir Kaune „Ermitažas“ atsidarys iki šeštadienio.

Apdailos ir statybinių medžiagų tinklo „Depo“ svetainėje pranešama, kad nuo ketvirtadienio „Depo“ parduotuvės taip pat atnaujina darbą.

„Kesko Senukai“ atstovės Elonos Uckutės teigimu, prekyba organizuojama vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, leidžiančiu karantino metu dirbti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas. Parduotuvėse turi būti užtikrintas ne mažesnis nei 10 kv. metrų vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau nei vienas pirkėjas.

Ketvirtadienį veiklą atnaujina Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose įsikūrę „Senukų“ prekybos centrai, kurie atitinka nustatytus reikalavimus.

Praėjusią savaitę Vyriausybė leido prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis. Šių prekių klientai įsigyti gali specialiai tam skirtose lauko prekybos erdvėse.

Pasak E. Uckutės, išlieka galimybė karantino metu prekes įsigyti telefonu, el. paštu bei internetu.

Tuo metu užsukantiems į veiklą atnaujinusias parduotuves rekomenduojama vengti kontakto su kitais asmenimis ir paisyti visų saugos reikalavimų – dėvėti apsaugines kaukes, mūvėti vienkartines pirštines, laikytis saugaus atstumo ir kruopščiai dezinfekuoti rankas, už pirkinius atsiskaityti banko kortelėmis.

Šiuo metu „Kesko Senukai“ Baltijos šalyse ir Baltarusijoje valdo 159 parduotuvių tinklą, iš jų – 86 „Senukų“ ir „Statybų duonos“ parduotuves Lietuvoje.

Dirbti pradeda ir „Topo centras“, „Avitela“, „Technorama“, „Gintaro baldai“

Elektroninių prekių tinklas „Avitela“ skelbia nuo ketvirtadienio atidaręs parduotuves, turinčias atskirus įėjimus. Iš 19-likos parduotuvių darbą atnaujino 14 – Alytuje, Kėdainiuose, Kretingoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Rokiškyje, Šilutėje, Tauragėje, Telšiuose, Plungėje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.

Tinklas „Technorama“ ketvirtadienį atnaujino trijų parduotuvių darbą Klaipėdoje, Gargžduose ir Šilutėje.

Ketvirtadienį jau veikia ir 15 „Topo centro“ parduotuvių 10-yje miestų, o penktadienį duris atveria parduotuvės Šilutėje, Plungėje, Telšiuose, Rokiškyje bei Tauragėje. Taigi tuomet bus iš viso atverta 20 parduotuvių 15-oje miestų: iš jų 8 veikia kaip įprastai, likusios – dirba kaip atsiėmimo centrai ir konsultuoja klientus, informuoja įmonė.

Baldų prekybos tinklas „Gintaro baldai“ BNS informavo penktadienį planuojantys atidaryti kai kurias parduotuves ne didžiuosiuose prekybos centruose. Penkias parduotuves turinčios bendrovės „Baldai namams“ atstovė sakė, jog kol kas planuojama atidaryti tik vieną saloną Kaune.

„Salonų, kur yra daug nuomininkų, atidaryti neplanuojame, bet Kaune turime saloną, kur esame tik mes, turime atskirą įėjimą, ten plotas didelis, svarstom tokia galimybe, jeigu žmogus norėtų pasižiūrėti vietoje ekspoziciją, susitarti iš anksto ir pagal visus reikalavimus leisti, kad žmogus pasižūrėtų“, – BNS teigė „Baldų namams“ pardavimų vadybininkė Natalija Jevsejeva.

Veiklą atnaujins ir dalis parduotuvių Kaune įsikūrusiame prekybos miestelyje „Urmas“.

Nuo ketvirtadienio čia duris atveria daugiau nei 200 ne maisto prekių parduotuvių, atitinkančių naujuosius kriterijus.

Pasak „Urmo“ atstovų, prekybininkai yra visiškai pasiruošę dirbti, nes pavasario sezonui reikalingų prekių buvo įsigiję dar iki karantino.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė priėmė 4 etapų nutarimą dėl karantino švelninimo verslui.

Pirmuoju etapu, t. y. jau dabar gali pradėti veikti buitinių ir remonto paslaugų teikėjai (raktų gamyba, galanterija, avalynės ir kitų gaminių taisymas, dviračių taisymas, skalbyklos, valyklos, servisai, gyvūnams skirtų prekių vietos) ir ne maisto prekių vietos, kurios gali užtikrinti klientų srautų ribojimą, higienos reikalavimus arba turi atskirą įėjimą iš lauko.

Jau po 2 savaičių galėtų pradėti veikti bibliotekos, muziejai, sveikatos paslaugų vietos, kur teikiant paslaugas kontaktas su pacientai ribotas. Taip pat galėtų atsidaryti kirpyklos, kosmetologijos kabinetai. Dirbti galėtų pradėti lauko kavinės. Galėtų vykti specializuoti mokymai, kurie negali vykti nuotoliniu būdu, t. y. būtų organizuojami vairavimo egzaminai.

Atšaukus karantiną galėtų pradėi veikti restoranai, odontologai, atliekami sveikatos tyrimai. Tik tada galėtų pradėti veikti sporto klubai, pramogų parkai. Atsidaryti galėtų ir darželiai, mokyklos.

Vyriausybės dokumente nurodoma, kad dėl masinių renginių – teatrų, kino teatrų, konferencijų, parodų, koncertų veiklos atnaujinimo bus vertinama atskirai.

Prekybos įmonių asociacijos prezidentė Rūta Vainienė vakar patvirtino, kad Vyriausybė leido atnaujinti veiklą visiems prekybininkams, turintiems išėjimą į lauką, nepriklausomai nuo jų dydžio. Anot jos, tai reiškia, kad galės vėl veikti „Senukai“, „Ermitažas“, „Depo“, atskiros drabužių, avalynės ir kitos – tiek smulkios, tiek didelės parduotuvės.

„Nepriklausomai nuo dydžio, nes dydis būtų diskriminavimas, tada būtų kvadratai vertinami, o kas yra didelė, kas yra maža, nutarime nėra minimi kvadratai, visiems yra horizontaliai, ir tai yra labai gerai“, – BNS sakė R. Vainienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt