Verslas

2020.04.16 08:01

Šešelgis apie leidimą dirbti verslui: jei atsiras karantino nesilaikymo signalų, bus reaguojama žaibiškai

atnaujinta 08.10

Trečiadienį buvo nuspręsta leisti duris atverti tam pasirengusiam verslui. Kaip LRT RADIJUI teigia sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, to tikriausiai laukė didžioji dalis verslų ir jie duris atidarys nedelsdami, tačiau jie turės atitikti griežtas taisykles ir leidimas dirbti nereiškia karantino sąlygų švelninimo.

„Aš manau, kad kiekvienas verslas laukė šitos minutės ir, kai išgirdo šitą sprendimą vakar, nors ir po pietų, turbūt nemažai verslų atvers duris. Bet tam, kad jie atvertų tas duris, yra atitinkamai nustatytos sąlygos ir, galiu pasakyti, kad ta galimybė verslui toliau tęsti savo veiklą visiškai nereiškia, kad yra sumažintos, sušvelnintos karantino sąlygos. Karantino sąlygos išlieka tokios pačios, turim labai atsakingai elgtis“, – LRT RADIJUI sako A. Šešelgis.

Jis pabrėžė, kad per tą laiką, kai yra įvestas karantinas, žmonės laikosi taisyklių. Viceministras primena, kad ir dabar nereiktų atsipalaiduoti.

„Žmonės per tą laikotarpį, kai yra įvestas karantinas, jau tikrai matome, kad jie dėvi kaukes, laikosi atstumo, saugo ne tik save, bet ir kitus. Bus lygiai tos pačios sąlygos kaip einant į maisto prekių parduotuvę. (...) Žmogus turės besąlygiškai laikytis taisyklių, to turės laikytis ir verslai, kurie vakar dar nedirbo, o šiandien atvers duris“, – tikina jis.

A. Šešelgis sako, kad bus prižiūrima, kaip laikomasi karantino sąlygų, nors kontrolė nebus pagrindinis dalykas.

„Kontrolė nebus pagrindinis dalykas, tai kiekvieno žmogaus atsakomybės klausimas, bet kontroliuojančių institucijų yra pakankamai – NVSC ir jo specialistai, kurie pastoviai stebi, kaip laikomasi karantino sąlygų. Policija irgi jau vykdė gana sudėtingas užduotis ir per ilgąjį savaitgalį – jie patruliuoja mieste, žiūri, ar nėra susibūrimo, ar žmonės dėvi kaukes, tai manau, kad sukontroliuoti bus galimybė ir, jei tik bus kažkokie signalai, kad nesilaikoma karantino, bus žaibiškai reaguojama, nes nuo to priklausys, ar bus toliau leidžiama, atpalaiduota verslui vykdyti veiklą, ar tai kaip tik prailgins terminą sąlygų atpalaidavimo“, – tikina jis.

Viceministras teigia, kad apie karantino sąlygų švelninimą bus galima kalbėti šios savaitės pabaigoje ar kitos savaitės pradžioje, nes tada pasimatys ilgojo savaitgalio pasekmės.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį priėmė nutarimą, leisiantį karantino metu dirbti parduotuvėms, kurios užtikrins įėjimą iš lauko pusės bei teikti paslaugas, kurioms būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas. Jau nuo trečiadienio atnaujinti veiklą galės šiuos kriterijus atitinkančios ne maisto prekių parduotuvės, raktų gamintojai, avalynės taisyklos, valyklos, skalbyklos ir t. t.

Apsaugos priemonių medikams šiuo metu pakanka

Apsaugos priemonių medikams šiuo metu pakanka, jų tiekimas stabilizavosi ir atsargos nuolat papildomos, sako viceministras.

„Truputį gaila, kad tos priemonės atkeliauja ne tolygiai, kaip buvo užsakytos, o tam tikrom partijom. Viena priemonė atvežama, o kitų priemonių reikia palaukti. Tai dabar tas stabilizuojasi po truputį, jau atvažiuoja beveik visos priemonės, kurios buvo užsakytos ir ligoninės, savivaldybės jau tų priemonių gauna centralizuotai ir tokio labai didelio stygio bei pavojaus, kad pritrūks tų priemonių, kaip buvo pandemijos pradžioje, jau nebėra“, – ketvirtadienį LRT RADIJUI sakė A. Šešelgis.

Anot jo, ir ketvirtadienį taip pat laukiama dar vienos didžiulės siuntos iš Kinijos su apsaugos priemonėmis medikams.

„Daroma viskas, kad tų priemonių pakaktų ir kad jos tolygiai pasiektų visas gydymo įstaigas, kurioms jos yra būtinos“, – pridūrė viceministras.

Tačiau jis pripažino, jog gydymo įstaigose šiuo metu trūksta antbačių, kurių nebuvo galimybės įsigyti iš tiekėjų.

„Reikia atvirai prisipažinti, kad nebuvo galimybės įsigyti antbačių, nes jų ten negamina, kur buvo užsakoma. Bet manau, kad išspręsim ir šiuos klausimus, juolab kad vietoj antbačių galima panaudoti ir kitas priemones, kalbėjom ir su ligoninių vadovais – jie randa išeitį“, – sakė A. Šešelgis.