Verslas

2020.04.15 20:27

Skvernelis: daugiau veiklų galėtų būti atnaujinta pirmomis gegužės dienomis

atnaujinta 20.59
Erika Alonderytė, BNS 2020.04.15 20:27

Vyriausybei po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leidus atnaujinti veiklą kai kuriems verslams, dar daugiau jų galėtų būti atnaujinta per pirmas dešimt gegužės dienų, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Jis taip pat pabrėžia, kad atpalaidavimas priklausys nuo to, ar po Velykų savaitgalio drastiškai nepadidės užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius.

„Kol kas turime nebloga plokščią kreivę, statistikos augimą, kuris leidžia priimti žingsnius dėl dalinio atpalaidavimo. Bet kaip toliau klostysis, labai daug priklausys nuo to, kaip mes elgėmės per ilgąjį savaitgalį, kokios pasekmės bus“, – „Delfi“ laidoje „Dėmesio centre“ sakė premjeras.

„Jeigu pasekmių nebus, išlaikysime tas tendencijas, galime kalbėti apie gegužės pirmą dešimtadienį ir galbūt tokius sprendimus priimti su dar didesniu švelninimu. Karantino režimas gali užtrukti, bet jis gali būti gerokai atpalaiduotas“, – pridūrė jis.

Vyriausybė po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leido kai kuriems verslams atnaujinti veiklą – vėl galės dirbti ne maisto parduotuvės, išskyrus esančias didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko.

Svarstoma, kad antruoju etapu galėtų būti leidžiama veikti kultūros įstaigoms – bibliotekoms, muziejams, sveikatos įstaigoms, atliekančioms planines procedūras, sveikatinimo paslaugas, kirpykloms, kosmetologijos kabinetams ir kitoms.

Taip pat galėtų būti leidžiama lauko kavinių, restoranų veikla, specializuoti mokymai, negalintys vykti nuotoliniu būdu (vairavimo, aviacijos), prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veikla ribojant įėjimą bei kitos.

Karantinas dėl koronaviruso epidemijos Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną ir kol kas galioja imtinai iki balandžio 27 dienos.

Judėjimo apribojimai galimi ir per Motinos dieną

Gegužės pirmąjį savaitgalį, kuomet švenčiama Motinos diena, premjeras Saulius Skvernelis neatmeta galimybės vėl apriboti žmonių judėjimą į miestus bei miestelius. Pasak premjero, tai priklausys nuo ekspertų bei medikų situacijos vertinimo.

„Mes turėtume įsivertinti praėjusio savaitgalio tikslus. Bandančių įvažiuoti, kur tikrai nebuvo būtina, skaičiai iš tiesų buvo įspūdingi. Vertinsime situaciją, jeigu mums ekspertai, medikai, epidemiologai pasakys, kad tokią priemonę reikia pritaikyti ir tam savaitgaliui, tai Vyriausybė yra pasiryžusi tą daryti, tai ir padarys. Bet vėlgi tai nėra politiniai sprendimai, o jie pagrįsti statistika ir prognozėmis bei ekspertų, specialistų išvadomis“, – Delfi „Dėmesio centre“ teigė premjeras.

Šiuo metu Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo ketvirtadienio, balandžio 16 d., 7.00 val., uždaryti įvažiavimus ir išvažiavimus iš Nemenčinės miestelio.

Prie įvažiavimų į Nemenčinę bus įrengti 3 patikros postai, transporto eismas bus leidžiamas tik per šiuos punktus, tuo metu kiti keliai bus kontroliuojami draudžiamais ženklais ir užtverti fiziškai.

Policijos pareigūnai ne tik patys kontroliuos, kaip laikomasi reikalavimų, bet ir naudos technines priemones, leidžiančias nustatyti transporto priemonių ar asmenų judėjimą. Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turės pateikti tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz. mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.).

Pareigūnai dirbs ne tik postuose, bet ir pačiame mieste, kur užtikrins viešąją tvarką ir kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija. Policija tuo pačiu reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas.