Verslas

2020.04.15 16:25

Skvernelis: mano asmeninis patarimas – šią vasarą planuoti keliones po mūsų gražiąją Lietuvą

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.15 16:25

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad kalbėti apie keliones į užsienį būtų per daug optimistiška ir siūlo šią vasarą atostogauti Lietuvoje. 

Po Vyriausybės posėdžio komentuodamas priimtus sprendimus, S. Skvernelis teigė nemanantis, kad šią vasarą pavyks keliauti po Europą ir vietoje to siūlo ilsėtis Lietuvoje.

„Matome, kaip situacija keičiasi Europos valstybėse, kokios yra tendencijos. Kol kas kalbėti būtų per didelis optimizmas. Šiaip rizikos dar kurį laiką išliks. Mano asmeninis patarimas – šiai vasarai planuoti keliones po mūsų gražiąją Lietuvą. Tiek ilsėtis, tiek aplankyti įvairius objektus.

Bet jeigu matysime, kad situacija keisis Europoje, tai tų kelionių ribojimų nebus. Pasibaigs suvaržymai, karantinai, atsigaus skrydžiai, tarptautiniai autobusų maršrutai ir keltai, ir tada bus galima pasirinkti“, – mini premjeras.

S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad Vyriausybė trečiadienį leido veikti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – tai yra, užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjų tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Taip pat pritarta leisti veikti verslams, kurie teikia paslaugas. Be panašių ribojimų dėl 10 kvadratinių metrų ar įėjimo iš lauko pusės, paslaugas teikti bus galima tiems, kuriems būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas su paslaugų gavėju stacionariose paslaugų teikimo vietose.

„Tas minučių klausimas nėra kažkuo pagrįstas. Buvo 15 minučių siūloma, priėjome prie 20 minučių. Tačiau tai nereiškia, kad visas 20 minučių reikia turėti kontaktą. Kalbama apie tas paslaugas, kada ateini ir priduoti rūbus, ar tai siuvyklai pataisyti ar pasiūti, ar raktą pasigaminti. Gali ir nebūti kontakte, tiesiog nueiti palikti ir vėliau pasiimti. Tas 20 minučių yra tam, kad nebūtų ilgas laikas, kad net ir turinti papildomas apsaugos priemones, atsirastų rizika apsikrėsti“, – vardija S. Skvernelis.

Daugiau apie tai, kam bus leista atsidaryti, skaitykite čia.

Anot premjero, reikalavimus atitinkančios parduotuvės veiklą galės pradėti jau ketvirtadienį.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad nutarime yra nuoroda į operacijų vadovo nustatytas sąlygas. Jeigu tos sąlygos bus išlaikytos ir verslas spės pasiruošti, jau rytoj galėsime gauti ir tam tikras paslaugas, ar nueiti į parduotuves.

Tik noriu priminti, kad tam tikros sąlygos bus taikomos ir pardavėjui, kad jis nebūtų rizikos grupės narys, kad turėtų pilnas apsaugos priemones. Pirkėjas irgi turėtų būti toks pat, turėti apsaugos priemones, jam turėtų būtų užtikrinama galimybė dezinfekuotis rankas, užtikrinamas atstumo laikymosi reikalavimas. Kas pasiruošę, jau ryt ar poryt galės teikti papildomas paslaugas“, – pažymi S. Skvernelis.

Premjeras pastebi, kad atsidaryti parduotuvėms prekybos centruos ar juose teikti tam tikras paslaugas, kol kas nebus leidžiama. Tai daroma siekiant riboti žmonių srautus.

„Atskiros parduotuvės, jei jos neturi (atskiro) įėjimo, jos teoriškai galėtų veikti išlaikant tas pačias sąlygas. Tačiau, kadangi jų koncentracija yra labai didelė, tai mes turėtume žmonių sankaupą, o tai atitiktų masinį susibūrimą. Todėl to daryti mes negalime“, – tikina premjeras.

Anot jo, kalbėti apie antrąjį karantino lengvinimo etapą, kurio metu bus leidžiama kultūros įstaigų, sveikatos paslaugų, grožio paslaugų, kavinių ir barų veikla lauke, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veikla, bus galima po 5–7 dienų.

„Tada jau galėsime prognozuoti tolimesnę situaciją, žiūrėdami, kaip kinta kreivė su užsikrėtusiais asmenimis, sunkiai sergančiais ir tada galėsime svarstyti. Bet tikrai nekalbame apie trumpą laikotarpį. Tai yra ne mažiau nei 2 savaitės, o gali būti ir ilgiau.

Visi esame išsiilgę grožio paslaugų, kirpyklų. Jei surasime modelį, kuris būtų saugus, tikrai galėtume (leisti veiklą). Diskutuojame su asociacijomis, ir dėl darbo vietų, kiek jų gali būti salėje, kaip turėtų atrodyti klientas ir paslaugos teikėjas“, – mini S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt