Verslas

2020.04.15 14:26

Vilniaus savivaldybė grąžins surinktas rinkliavas už lauko kavinių ir prekyviečių leidimus

LRT.lt2020.04.15 14:26

Karantino metu Vilniaus miesto taryba pritarė sprendimui sugrąžinti prieš karantiną jų sumokėtas rinkliavas, nes veikla buvo apribota ir draudžiama. Taryba taip pat pritarė siūlymui nuo vietinės rinkliavos mokėjimo už 2020 metus atleisti visus lauko kavinių savininkus, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Per mėnesį nuo pateikto prašymo bus sugrąžinta vietinė rinkliava už tiek dienų, kiek verslininkai ir prekiautojai negalėjo pasinaudoti išduotais leidimais.

Rinkliavą gali susigrąžinti tie vilniečiai, kurie įsigijo savivaldybės administracijos leidimus prekiauti ar teikti paslaugas ne maisto prekėmis (pramoninėmis prekėmis, gėlėmis, suvenyrais) iš kioskų, paviljonų ir kitų laikinųjų įrenginių bei turintys leidimus teikti maitinimo paslaugas lauko kavinėse.

Rinkliava bus grąžinama ir tais atvejais, kai viešoje erdvėje esančioje prekybos vietoje jau prasidėjo remonto darbai (gatvių, šaligatvių remontas ir kiti) ir verslas nebegali pasinaudoti išduotu leidimu.

Susimokėję vietinę rinkliavą ir norintys ją susigrąžinti, kviečiami nuotoliniu būdu kreiptis į Licencijavimo ir leidimų skyrių ar atitinkamą seniūniją ir pateikti motyvuotą prašymą dėl rinkliavos grąžinimo, nurodant banko sąskaitos numerį.

Sprendimas priimtas atsižvelgus į nuo kovo 14 d. besitęsiantį karantiną, kurio metu buvo apribota ir uždrausta labai daug prekybos ir paslaugų veiklų visoje šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt