Verslas

2020.04.15 12:22

Lietuvoje visiškai atkurta „Smart-ID“ veikla

atnaujinta 08.28
Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.04.15 12:22

Trečiadienį apie 11:18 val. Lietuvoje fiksuoti tapatybės patvirtinimo el. erdvėje programėlės „Smart-ID“ sutrikimai. Ketvirtadienį ryte pranešta, kad programėlės veikla visiškai atkurta.

Trečiadienį nuo 11:18 iki 23:00 val. buvo sutrikusi tapatybės patvirtinimo el. erdvėje paslauga „Smart–ID“.

Paslaugos teikimas buvo dalinai atkurtas netrukus, bet veikė ne visiškai stabiliai, – sako paslaugą teikiančios bendrovės „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas.

„Veikimo trikdžius lėmė problema duomenų bazėje, dėl kurios kai kuriems vartotojams iškilo sunkumų naudotis „Smart–ID“. „SK ID Solutions“ komanda nustatė problemą ir dirbo visą laiką, kad būtų užtikrintas maksimalus aptarnaujamų užklausų skaičius net ir žemo našumo sąlygomis. Trečiadienį 22:07 val. mūsų specialistai visiškai pašalino techninio sutrikimo priežastis ir „Smart–ID“ naudojimas buvo atkurtas visuose interneto bankuose bei kitose el. paslaugose, nors kai kurie klientai dar galėjo susidurti su trikdžiais. Šią naktį paslauga veikė stabiliai ir mes tikime, kad ji veiks taip pat, kai ryte gausės jos naudojimas“, – sako V. Kamarevcevas.

Dėl šio sutrikimo daliai „Smart-ID“ programėlės naudotojų kilo nesklandumai jungiantis prie interneto bankų paskyrų ir kitų el. paslaugų, o taip pat pasirašant dokumentus el. parašu.

Su trikdžiais susidūrė trečiadienį

Trečiadienio dieną žinią dėl sutrikusios „Smart-ID“ veiklos LRT.lt patvirtino bendrovės „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas.

Anot jo, kol kas aiškinamasi, dėl kokių priežasčių sutriko paslaugų teikimas. Gedimus tikimasi netrukus pašalinti.

„Taip, šiuo metu yra fiksuojami sutrikimai. Tiriame, kada jie prasidėjo“, – trumpai situaciją pakomentavo V. Kamarevcevas.

„SK ID Solutions“ išplatintame pranešime rašoma, kad bendrovės specialistai aiškinasi priežastis ir sprendžia problemą, kad „Smart-ID“ būtų pasiekiamas kuo greičiau.

Estijos bendrovė „SK ID Solutions“ identifikacijos sprendimą „Smart-ID“ Baltijos šalyse pristatė 2017 m. pradžioje. Šį sprendimą savo klientams siūlo visi didieji Lietuvos bankai.