Verslas

2015.10.12 13:13

„Gazprom“ vėl tiekia dujas Ukrainai

ELTA 2015.10.12 13:13

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ vėl tiekia dujas Ukrainai. Koncernas gavo 234 mln. dolerių (206 mln. eurų) mokėjimą iš Kijevo už spalio mėnesį ir 10.00 val. atsuko dujų sklendes, pirmadienį paskelbė „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris, kurį cituoja agentūra AFP.  

Dujų ginčą Rusijai ir Ukrainai prieš dvi savaites pavyko išspręsti tarpininkaujant Europos Sąjungai (ES).

Ukrainos vyriausybė, jos pačios duomenimis, nori kasdien gauti maksimalų dujų kiekį – 114 mln. kubinių metrų. Ukrainos koncernas „Naftogaz“ jau penktadienį pareiškė norįs spalį nusipirkti iš viso 2 mlrd. kubinių metrų rusiškų dujų. Analitikai tikisi, jog Kijevas gaus pakankamai dujų, kad garantuotų tranzitinį jų tekėjimą į ES. Tačiau visai žiemai jų gali neužtekti.

Rusija liepos 1-ąją nutraukė savo dujų tiekimą Ukrainai. Rugsėjo pabaigoje, tarpininkaujant ES, abi pusės susitarė išspręsti dujų ginčą. Maskva sutiko su žemesne kaina. Ginčas dėl dujų truko nuo prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuvertimo 2014 metų pradžioje.

Keliskart dujų tiekimas, kuris svarbus ir kelioms ES šalims, buvo nutrauktas. ES trečdalį savo dujų poreikio patenkina dujomis iš Rusijos, pusė jų teka per Ukrainą.