Verslas

2020.04.15 10:29

JAV paštas praneša apie veiklos sutrikimus: galimi siuntų vėlavimai

ELTA 2020.04.15 10:29

Dėl koronaviruso COVID-19 pandemijos JAV paštas (USPS) informuoja nebegalintis užtikrinti įprastų savo veiklos standartų – galimi vėlavimai tiek pristatinėjant siuntas ir korespondenciją gyvenantiems JAV, tiek laukiantiems jų iš JAV.

Įprastinė JAV korespondencijos ir siuntų pristatymo trukmė svyruoja nuo 9 iki 12 dienų. Remiantis Lietuvos paštas duomenimis, kovo mėnesį vidutinis pristatymo terminas buvo apie 20 dienų. Tačiau dėl pandemijos padėties JAV dabar šis terminas gali būti ilgesnis, pažymima pranešime.

Taip pat keičiasi ir pristatymo procesas. Saugumo tikslais, įteikiant siuntą ar korespondenciją gavėjui JAV, vietoje parašo sistemoje registruojami tik gavėjo inicialai. Paskelbus karantiną pristatymo procesas buvo pakeistas ir Lietuvos pašte: jeigu telpa, registruota siunta ar korespondencija metama į pašto dėžutę, jeigu netelpa ir ant jos yra nurodytas telefono numeris, ji nukreipiama į siuntų savitarnos terminalą.

Lietuvos paštas primena, kad Covid-19 pandemija palietė jau ne vienos šalies paštų veiklą. Yra ir tokių šalių, į kurias siuntimas kažkuriam laikotarpiui yra visiškai sustojęs.

Atsižvelgiant į situaciją visame pasaulyje, šiuo metu rekomenduojama rinktis greitesnio siuntimo paslaugas – pirmenybinę ir registruotą korespondenciją bei siuntas.