Naujienų srautas

Verslas2020.04.15 09:23

Dvi valstybės institucijos sutelkė jėgas, kad padėtų verslui atlaikyti koronaviruso negandą

LRT.lt 2020.04.15 09:23

Lietuvos bankas dalijasi žiniomis ir skiria dalį žmogiškųjų išteklių, kad kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija įgyvendinamos finansinės priemonės, kuriomis siekiama padėti verslui mažinti koronaviruso (COVID-19) infekcijos neigiamus padarinius, įmonėms būtų pasiekiamos kaip galima greičiau.

Abiejų valstybės institucijų vadovų pasirašytame memorandume dėl bendradarbiavimo jau pradėtą bendrą veiklą numatyta vykdyti iki 2020 m. pabaigos, siekiant teikti tarpusavio pagalbą ir stiprinti profesinį bendradarbiavimą, kad partneriams būtų perduota Lietuvos banko tarnautojų finansų valdymo patirtis, atliktos su projektu susijusios užduotys.

Viena finansinė priemonė – apmokėtinų sąskaitų paskolos, arba ASAP, dėl kurios įgyvendinimo bendradarbiauti susitarė abi šalys, jau startavo ir leidžia mažosioms ir vidutinėms įmonėms teikti paraiškas dėl galimybės pasiskolinti lėšų, negautų už išrašytas ir neapmokėtas sąskaitas faktūras. Maksimali paskolos suma gali siekti iki 100 tūkst. Eur. Priemonę valdo ir įgyvendina UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), kurios steigėja yra Ekonomikos ir investicijų ministerija. Lietuvos bankas įnešė svarų indėlį į šį projektą sudarydamas skolinimo sąlygų aprašą, plėtodamas galimus techninius įgyvendinimo sprendimus, teikdamas informaciją visuomenei.

Antra finansinė priemonė, kurią įgyvendindami Lietuvos bankas ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija veikia kartu, – tai steigiamas fondas, padėsiantis koronaviruso krizės paveiktoms vidutinėms ir didelėms įmonėms. Fondo lėšos bus investuojamos į jų skolos ir nuosavybės vertybinius popierius ar skiriamos suteikti joms paskolas. Lietuvos bankas operatyviai pasiūlė fondo veiklos strategiją, finansavimo modelį, padeda rengti fondo steigimui reikalingą dokumentaciją bei organizacinę struktūrą, orientuotą į nepriklausomą sprendimų priėmimą. Planuojama, kad pagalbos verslui fondas galėtų pradėti veikti nuo gegužės mėn.

Memorandumo vykdymą koordinuos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministrė Jekaterina Rojaka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi