Verslas

2020.04.15 09:00

„Elektrum Lietuva“ pradėjo tiekti elektrą gyventojams

atnaujinta 13.29
LRT.lt, BNS 2020.04.15 09:00

Alternatyvi elektros tiekėja „Elektrum Lietuva“, priklausanti elektros gamintojai „Latvenergo“, žengia į privačių vartotojų rinką: elektra pradėta tiekti ir gyventojams, ne tik įmonėms.

Bendrovė pranešė jau turinti pasirašiusi beveik 200 elektros pirkimo-pardavimo sutarčių, o iki šių metų pabaigos jų portfelį tikimasi padidinti iki 15 tūkstančių.

„Žengdami į elektros tiekimo gyventojams rinką su 1,6 mln. potencialių klientų, matome ne tik didžiulį potencialą pozicijų stiprinimui Lietuvoje, tačiau ir suteikiame gyventojams didesnę galimybę rinktis. Neabejoju, kad konkurencija bus naudingiausia patiems vartotojams“, – pranešime sako „Elektrum Lietuvos“ direktorius Martynas Giga.

Pasak jo, didžiausio privačių vartotojų bumo tikimasi antrąjį metų pusmetį, kai elektros skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sudarys vienodas konkurencijos sąlygas alternatyviems tiekėjams.

ESO pranešė diegianti duomenų mainų tarp rinkos dalyvių platformą (angl. Data Hub), kad visiems būtų sudarytos vienodos sąlygos veikti rinkoje. Ji supaprastins tiekėjo keitimo procesą, per ją visos šalys turės vienodas prieigas prie elektros suvartojimo duomenų – klientams sutikus dalintis jų duomenimis, tiekėjai galės juos pasiekti. Tai jie gali daryti jau nuo sausio 1 dienos.

Artimiausiu metu tiekėjai galės pateikti klientams bendrą sąskaitą už tiekimo ir persiuntimo paslaugas, BNS teigė ESO.

„Elektrum Lietuvos“ apyvarta pernai siekė 63 mln. eurų – 8,7 proc. mažiau nei 2018 metais (69 mln. eurų). 2018 metais bendrovė turėjo 7430 verslo klientų.

„Elektrum Lietuva“ jau turi įrengusi 270 saulės jėgainių.

Estijos energetikos holdingo „Eesti energia“ bendrovė „Enefit“ balandžio pradžioje jau pradėjo tiekti elektrą daliai Lietuvos gyventojų. „Enefit Lietuva“ tuomet BNS teigė, kad yra sudariusi 200 sutarčių su namų vartotojais, o iki metų pabaigos tikisi elektrą tiekti 10-čiai tūkst. namų ūkių.

Seimas sausį bendru sutarimu po pateikimo pritarė Elektros energetikos įstatymo pataisoms – jos numato iki 2023 metų palaipsniui visiškai liberalizuoti elektros tiekimo rinką ir atsisakyti mažmeninių kainų reguliavimo.

Rinkos liberalizavimas vyks trimis etapais, o vartotojai galės pasirinkti nepriklausomus elektros tiekėjus.

Šiuo metu elektros tiekėjus jau gali pasirinkti verslas, o daugumai buitinių vartotojų elektrą tiekia valstybės valdoma bendrovė „Ignitis“, kainą jiems nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Elektros rinkos liberalizavimas yra vienas iš Lietuvos įsipareigojimų ES. Estijoje elektros energijos tiekimo rinka visiškai liberalizuota 2013 metais, Latvijoje – 2015 metais.