Verslas

2020.04.15 09:21

Paskelbtas karantino švelninimo planas: leistų tik tas paslaugas, kur kontaktas su klientu trumpesnis nei 20 minučių

atnaujinta 09.29

Vyriausybė trečiadienį rengiasi priimti nutarimą, leisiantį karantino metu dirbti parduotuvėms, kurios užtikrins įėjimą iš lauko pusės bei teikti paslaugas, kurioms būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas.

Nutarimo projekte numatytos išimtys parduotuvių ar turgaviečių veiklai, apribotai po karantino paskelbimo maždaug prieš mėnesį. Jomis siekiama mažinti karantino pasekmes ekonomikai.

Ministrų kabinetas spręs, ar taikyti veiklos draudimo išimtį parduotuvėms, įskaitant esančioms prekybos ar pramogų centruose, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos priemonių pardavimas.

Vyriausybė taip pat rengiasi leisti veikti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – tai yra, užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjų tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Taip pat rengiamasi atverti kelią maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose. Be to, bus leidžiama prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis, trąšomis lauko sąlygomis ne turgavietėse, o specialiai prekybai tokiomis prekėmis skirtose vietose.

Projekte numatyti siūlymai verslams, teikiantiems paslaugas. Be panašių ribojimų dėl 10 kvadratinių metrų ar įėjimo iš lauko, paslaugas teikti bus galima tiems, kuriems būtinas ne ilgesnis nei 20 minučių tiesioginis kontaktas su paslaugų gavėju stacionariose paslaugų teikimo vietose.

Taip pat šioje paslaugų teikimo vietose turi būti užtikrinamos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninės apsaugos priemonės sąlygomis.

Nutarimo projekte taip pat numatyta, jog skrydžiai daugiau nei 5 keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.

Taip pat pažymima, kad prekybos ir paslaugų teikimo vietose, kurių veikla nebebūtų draudžiama, turėtų būti užtikrintos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatytos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtiniausiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje diagnozuotas 1091 koronaviruso atvejis, mirė 29 žmonės, o pasveiko 138 asmenys.