Verslas

2020.04.14 18:37

Šiškauskienė apie restoranų teikiamą maisto į namus paslaugą: tai yra daugiau socialinis projektas

Lukas Blekaitis, ELTA2020.04.14 18:37

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad restoranų vykdoma maisto į namus ir išsinešimui paslauga yra veikiau „socialinis projektas“, nes restoranai susiduria su klientų trūkumu, todėl dirba nuostolingai.

„Kiek kalbėjome su restoranais, tai yra daugiau toks socialinis projektas, kaip jie šypsodamiesi sako, nes tie uždarbiai yra labai nedideli. Vieni gauna 200 eurų, kiti – 100 eurų, o dar turint omeny, kad yra maisto išvežiojimo įmonių paslaugos labai nepigios, ir užsakymų nėra tiek daug, kad išsilaikytų, tai toks daugiau sujudėjimas sudaro 2 proc. nuo apyvartos.

Iš tiesų daugiau kaip socialinis projektas, kad darbuotojai judėtų, vyktų kažkoks veiksmas, bet tikrai pelnų didelių nematyti, nes tiesiog žmonių nėra, srauto nėra. Visi ir tuos pinigėlius pataupo, daug kas gaminasi namie“, – Eltai sakė E. Šiškauskienė.

„Mėnesio pajamų dar neskaičiavome. Labai įvairiai prekiauja. (...) Bet tikrai ne tos sumos, iš kurių išgyventų. (...) Dar reikia supakuoti, pakuotes turėti specialias, užvakuumuoti viską, reikia išvežioti tą maistą“, – pridūrė ji.

Asociacijos prezidentės teigimu, restoranai gali atlyginimams nebeturėti pinigų jau kitą mėnesį.

„Ilgai netruks (maisto išvežimas į namus – ELTA). Visi tikisi, kad gal tos priemonės link gegužės vidurio ar birželio kažkaip gal bus truputį laisvesnės, kad išjudėtų kokia lauko prekyba, nes taip ilgai, nežinau, kokie 2 mėnesiai maksimum... Tie, kurie į prastovas išleido žmones, neturės pinigų jau ir kitam mėnesiui sumokėti atlyginimų, nes savo dalies prisidėti 10 ar 30 proc. tikrai restoranai neturės“, – teigė E. Šiškauskienė.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27 dienos.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Jei būtina išeiti iš namų, būtina dėvėti kaukes arba respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.